CLOSE
At a glance
Investors
Mission & values
Press & Media
Business model
Careers
Ukrsotsbank Worldwide
Ukrsotsbank Factsheet
Підтримка Друкувати Додати до улюбленного

В очікуванні на стійке зростання банки ЦСЄ змінюють баланс своїх бізнес-моделей

15.01.2013

Відень, 15 січня 2013

  • Банківський сектор ЦСЄ досі демонструє гарну рентабельність; навіть зі звуженням межі прибутковості вона досі перевищує рівень Західної Європи
  • З 2008 року активи та кредитування постійно зростають, хоча й меншими темпами, ніж до кризи та з орієнтацією на місцеві джерела фінансування
  • Іноземні учасники грають важливу роль на місцевих ринках; впродовж останніх років вони збільшили долю активів у ЦСЄ у своїх загальних активах груп

Ще залишаючись під впливом невизначеної ситуації в глобальній економіці та коливань у ЄВС, банківський сектор Центральної та Східної Європи продовжує демонструвати гарну прибутковість. З середньою доходністю капіталу, яка в 2012-2015 роках очікується на рівні 10,9%, регіон покаже більш привабливий та стійкий двозначний показник рентабельності, ніж Західна Європа. Це один з основних висновків останнього банківського аналізу ЦСЄ, який провів відділ стратегічного аналізу ЦСЄ у UniCredit, вивчаючи ситуацію в 17 країнах. У ЦСЄ межі прибутковості знижуються, тим не менше вони вдвічі більші за показники Західної Європи. Визначними факторами результатів діяльності банків у регіоні залишаться ефективність затрат та ризик-менеджмент. Серед країн ЦСЄ спостерігається явна диференціація: Туреччина та Росія перевищують показники, а прибутковість банківських секторів Балкан і України дещо знижена. Якість активів ще залишається джерелом ризику, принаймні до 2014 року.

Довгостроковий економічний потенціал регіону зберігається, конкуруючи з іншими ринками, що розвиваються

«У порівнянні з розвинутими країнами довгостроковий економічний потенціал економік ЦСЄ залишається незмінним, - зазначив Джанні Франко Папа, голова підрозділу банківської діяльності у регіоні ЦСЄ UniCredit. – Деякі з них мають особливо привабливий вигляд у порівнянні з іншими ринками, що розвиваються». Наприклад, зростання реального ВВП у країнах СНД і Туреччині у 2013-2017 роках прогнозується на рівні 4,4%, що залишає позаду Близький Схід/Північну Африку (+4,2%) та Латинську Америку (+4,0). При цьому економіка Єврозони досягне в середньому показника в 1,2%. Сильні сторони регіону ЦСЄ – це його конкурентоспроможність, гнучкість ринку праці та рівня зарплат. У короткостроковий період розвиток стимулюватимуть низькі процентні ставки і низька інфляція, а також виснаження запасів і сильний зовнішній попит. Крім того, нещодавно позитивні сигнали показали індикатори настрою інвесторів та показники реальної економіки.

Мал. 1. Зростання реального ВВП у регіонах (%) у 2013-2017 роках.

Джерело: ПСЕ МВФ (жовтень 2012 року)

Зростання обсягів кредитування та активів у банківському секторі ЦСЄ не припинялося з часів розпалу глобальної фінансової кризи у 2008 році. Фактично, сумарні активи банків у регіоні ЦСЄ постійно збільшувалися: на 700 млрд. євро з вересня 2008 до вересня 2012 року. Звичайно, темпи зростання знизилися порівняно з докризовими. «Повільніше зростання активів зумовлено більш поміркованою позицією, погіршанням якості активів та обмеженими інвестиційними можливостями, - зазначив Ауреліо Маккаріо, голова відділу стратегічного аналізу ЦСЄ у UniCredit. – До того ж, співвідношення кредитів до депозитів грає більш важливу роль, зважаючи на необхідність покращити структуру фінансування балансу». Відповідно зменшується важливість зовнішніх запозичень як джерела фінансування, проте це фінансування залишається актуальним для динаміки місцевого кредитування. За останні чотири роки банки ЦСЄ збільшили додатковий капітал на 130 млрд. євро, тобто взагалі на 49%.

Мал. 2. Банківський сектор – структура балансу.

Незважаючи на слабкий попит найсвіжіші дані показують, що у 2012 році у багатьох країнах ЦСЄ обсяги кредитування зростали, хоча й нерівномірно в регіоні. Росія та Туреччина лідирують, демонструючи не лише кращу прибутковість у кредитуванні населення, а й сприятливий коефіцієнт співвідношення кредитів до депозитів. Щодо відсотків за кредитами, центральні банки країн ЦСЄ знову повернулися до послаблень.

Нарешті, спільні претензії європейських банків як наслідок прямих і валютних кредитів порівняно з ЦСЄ зменшилися з 2008 року. Більш того, останнім часом вони коливаються навколо «нової середньої».

Міжнародні банківські групи адаптують свої структури фондування

Іноземні учасники грають важливу роль у банківській системі ЦСЄ. Станом на 30 червня 2012 року, враховуючи Росію та Казахстан, 43% загальних активів у регіоні належало міжнародним банківським групам. Це незначне зменшення порівняно з 46% наприкінці 2010 року. Але якщо виключити Росію та Казахстан, де вітчизняні банки займають 70% ринку, майже дві треті сумарних активів у регіоні належать іноземним групам. Впродовж останніх 4 років іноземні гравці зафіксували збільшення долі активів у ЦСЄ в складі активів своїх груп – з 12,8 до 13,5%. «Міжнародні банківські групи в ЦСЄ грають більше на користь пасивів, стимулюючи місцеве фінансування, ніж на користь активів, - вважає Ауреліо Маккаріо. – Таким чином міжнародні групи покращили загальний показник співвідношення кредитів до депозитів по ЦСЄ з 107,2 до 98,2%». В результаті коефіцієнт співвідношення власних і запозичених коштів банку (активи/власний капітал банку) є нижчим, ніж у докризові часи, але вищим, ніж у 2009-2010 роки.

Упевненість у подальшому зростанні у банківському секторі ЦСЄ

Рухаючись уперед, важливо відновити зростання і, відповідно, попит на кредитування, який банки будуть активно підтримувати. На цьому шляху регулятори, уряди та банки мають знайти вірний баланс між регуляторними застережними заходами та намаганнями стимулювати зростання. «У багатьох країнах ЦСЄ корпоративні кредити складають більше 30% банківського балансу. З іншого боку, підприємства залежать від фінансування банку, копіюючи структури Західної Європи», - зауважив Джанні Франко Папа, голова підрозділу банківської діяльності у регіоні ЦСЄ UniCredit. – Ми готові задовольнити потреби своїх клієнтів і підтримати їх на шляху реалізації цілей у їхньому бізнесі». Наразі коефіцієнт основного капіталу першого рівня UniCredit складає 10,7%, а розвинена міжнародна мережа представлена у приблизно 50 країнах. Група підтримує розвиток міжнародного бізнесу та операції своїх клієнтів у 22 країнах завдяки своїй ефективній сервісній моделі. Вона має унікальні глибокі знання різних ринків ЦСЄ та обслуговує біля 10000 активних корпоративних клієнтів з Німеччини, Італії та Австрії, які працюють у ЦСЄ. Працівники UniCredit, надаючи якісний сервіс, прагнуть зберегти лідируючу позицію Групи в ЦСЄ, а також високий рівень задоволення клієнтів.

UniCredit

UniCredit – це провідний європейський комерційний банк з потужним представництвом у 22 країнах. Наша загальна глобальна мережа охоплює близько 50 ринків з більш, ніж 9 400 відділеннями та більш, ніж 158 000 співробітниками (за даними на 30 червня 2012 року) У регіоні ЦСЄ UniCredit очолює найбільшу міжнародну банківську мережу з більш, ніж 3 700 відділеннями. Група присутня у Австрії, Азербайджані, Боснії та Герцеговині, Болгарії, Хорватії, Чеській республіці, Естонії, Німеччині, Угорщині, Італії, Латвії, Литві, Казахстані, Киргизстані, Польщі, Росії, Сербії, Словаччині, Словенії, Туреччині та Україні.

Запити: Міжніродні відносини зі ЗМІ
Тімон Кайзенхофер, Тел.: +43 (0) 50505 - 56036
e-Mail: tiemon.kiesenhofer@unicreditgroup.at

 

ДОВІДКА

Укрсоцбанк – український банк з 28-річною історією, що завжди був та залишається одним з лідерів ринку за обсягами активів, кредитних та депозитних портфелів, кількістю клієнтів, відділень та банкоматів.

Укрсоцбанк входить до приватної інвестиційної холдингової групи ABH Holdings S.A. (ABHH) зі штаб-квартирою у Люксембурзі. АВНН має інвестиції у фінансові установи в Україні, Білорусі, Російській Федерації, Казахстані та Нідерландах, а також представництва на Кіпрі та у Великобританії. До активів АВНН в Україні також входить АТ "Альфа-Банк" (Україна).

Наразі група ABH Holdings S.A. проводить консолідацію активів в Україні, що призведе до створення на базі АТ "Альфа-Банк" (Україна) найбільшого приватного банку в країні. Вдалий синтез та синергія двох фінустанов групи сприятиме підвищенню рівня технологій, якості сервісу для клієнтів, а також зниженню вартості та розширенню спектру послуг.


Соціальні мережі:

facebook.com


 

Прес-служба Укрсоцбанк

Телефон: 0 800 3000 90
Назад

Інтернет-банкінг
Фізичним особам
Юридичним особам
Відділення та банкомати
Контакти
0 800 3000 90 0 800 3000 90
0 800 3000 90 0 800 3000 90
Підтримка

Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні.

Номер для дзвінків з мобільного в межах України для абонентів Vodafone, Київстар та lifecell.

Тарифікація згідно з тарифним планом абонента.

Послуга Сallback для дзвінків з мобільного.

Дзвінки по Україні та з-за кордону за стандартними тарифами.

Курси застосовуються на дату фактичного списання коштів з рахунку та є наближеними до курсу банку при блокуванні необхідної суми на момент здійснення операції.
Спочатку вказана валюта карткового рахунку, далі - валюта розрахунку з платіжною системою.
Оцінка якості обслуговування

Зворотній зв'язок

Виникли запитання, пропозиції, зауваження?

Ми цінуємо співпрацю з Вами. Для того щоб поділитись своїми пропозиціями, зауваженнями, поставити запитання, будь ласка, заповніть форму зворотнього зв’язку, подану нижче або зателефонуйте до Контакт-центру АТ "Укрсоцбанк" за номером 0 800 5000 20 (дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні).

Я хочу отримувати інформацію про нові послуги Банку, акції та розіграші.

Поля є обов'язковими до заповнення