CLOSE
At a glance
Investors
Mission & values
Press & Media
Business model
Careers
Ukrsotsbank Worldwide
Ukrsotsbank Factsheet
Підтримка Друкувати Додати до улюбленного

Ринок готівкових та безготівкових розрахунків, проблеми та перспективи, - позиція банкіра

14.01.2013

Ринок платіжних карток на сьогодні є доволі насиченим. Більшість громадян, серед яких і державні службовці, і співробітники компаній різного рівня, і малі та середні підприємці користуються банківськими платіжними, кредитними та соціальними картками. Більше того, в країні існує ціла низка технічного та програмного забезпечення для здійснення безготівкових розрахунків громадянами.

Б.В. Тимонькін, голова Правління ПАТ “Укрсоцбанк”, який працює під торговою маркою UniCredit Bank, характеризуючи ринок готівкових та безготівкових розрахунків так висловився стосовно ситуації: “Необхідно стимулювати встановлення POS-терміналів, використовувати європейський досвід. Наприклад, в Італії максимальна сума розрахунку в готівці становить 1 тисячу євро, всі інші здійснюються в безготівковій формі. Враховуючи те, що на внутрішньому ринку рівень цін на більшість товарів близький до світових, доцільно було б запровадити максимальну суму розрахунку в готівці в Україні розміром в 10 тис. гривень. Ми знаємо, що пересічний громадянин не сплачує щодня по декілька платежів на суму понад 10 тис. гривень, отже, для більшості це обмеження взагалі не становитиме жодних проблем”.

Проте, на думку відомого банкіра, Б.В. Тимонькіна, значна кількість суб’єктів ринку прагне працювати лише з готівкою задля мінімізації обсягів сплачуваних податків. “Відомо, що близько 300 вітчизняних компаній на 90% наповнюють бюджет держави. Середній і малий бізнес працює здебільшого на себе, але ж за річного обороту до 1 млн. грн. сплачувати за рік податок у розмірі 3 000 грн. – це просто несерйозно”.

Крім того, нещодавно Національний банк України оголосив про наміри створити національну платіжну систему, що викликало певний резонанс в банківському секторі держави, адже деякі учасники ринку вважають ідею такої системи неконкурентоспроможною. Проте Б.В. Тимонькін, голова Правління ПАТ “Укрсоцбанк”, який працює під торговою маркою UniCredit Bank, запевняє : “Регулятор в такому разі буде монополістом, але позитивним. У мене немає застережень щодо того, що такий монополізм на ринку безготівкових розрахунків призведе до негативних наслідків”.

Такі погляди на ринок готівкових та безготівкових розрахунків висловив Б.В. Тимонькін під час інтерв’ю офіційному періодичному виданню Національного банку України, “Вісник НБУ”. Повну версію статті можна переглянути у “Віснику НБУ”, № 12, за грудень 2012 року.

 

ДОВІДКА

Укрсоцбанк – український банк з 28-річною історією, що завжди був та залишається одним з лідерів ринку за обсягами активів, кредитних та депозитних портфелів, кількістю клієнтів, відділень та банкоматів.

Укрсоцбанк входить до приватної інвестиційної холдингової групи ABH Holdings S.A. (ABHH) зі штаб-квартирою у Люксембурзі. АВНН має інвестиції у фінансові установи в Україні, Білорусі, Російській Федерації, Казахстані та Нідерландах, а також представництва на Кіпрі та у Великобританії. До активів АВНН в Україні також входить АТ "Альфа-Банк" (Україна).

Наразі група ABH Holdings S.A. проводить консолідацію активів в Україні, що призведе до створення на базі АТ "Альфа-Банк" (Україна) найбільшого приватного банку в країні. Вдалий синтез та синергія двох фінустанов групи сприятиме підвищенню рівня технологій, якості сервісу для клієнтів, а також зниженню вартості та розширенню спектру послуг.


Соціальні мережі:

facebook.com


 

Прес-служба Укрсоцбанк

Телефон: 0 800 3000 90
Назад

Інтернет-банкінг
Фізичним особам
Юридичним особам
Відділення та банкомати
Контакти
0 800 3000 90 0 800 3000 90
0 800 3000 90 0 800 3000 90
Підтримка

Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні.

Номер для дзвінків з мобільного в межах України для абонентів Vodafone, Київстар та lifecell.

Тарифікація згідно з тарифним планом абонента.

Послуга Сallback для дзвінків з мобільного.

Дзвінки по Україні та з-за кордону за стандартними тарифами.

Курси застосовуються на дату фактичного списання коштів з рахунку та є наближеними до курсу банку при блокуванні необхідної суми на момент здійснення операції.
Спочатку вказана валюта карткового рахунку, далі - валюта розрахунку з платіжною системою.
Оцінка якості обслуговування

Зворотній зв'язок

Виникли запитання, пропозиції, зауваження?

Ми цінуємо співпрацю з Вами. Для того щоб поділитись своїми пропозиціями, зауваженнями, поставити запитання, будь ласка, заповніть форму зворотнього зв’язку, подану нижче або зателефонуйте до Контакт-центру АТ "Укрсоцбанк" за номером 0 800 5000 20 (дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні).

Я хочу отримувати інформацію про нові послуги Банку, акції та розіграші.

Поля є обов'язковими до заповнення