CLOSE
At a glance
Investors
Mission & values
Press & Media
Business model
Careers
Ukrsotsbank Worldwide
Ukrsotsbank Factsheet
Підтримка Друкувати Додати до улюбленного

У 2013 році у країнах ЦСЄ очікуються більші темпи зростання, ніж у 2012

07.01.2013

• Незважаючи на те, що на відновлення від додаткових збитків через кризу в Європейському валютному союзі знадобиться деякий час, у цьому році виробництво та попит на зовнішньому ринку забезпечать більшу підтримку ЦСЄ
• На відміну від 2012 року новий рік починається з набагато меншим браком фінансових засобів та легшою монетарною політикою
• Центральна та Східна Європа досі має значні потенційні можливості перевершити очікування ЄВС, відрізняючись внутрішньою політикою

Незважаючи на те, що на відновлення від додаткових збитків через кризу в Європейському валютному союзі та більш глобальний спад знадобиться деякий час, у 2013 у ЦСЄ очікуються більші темпи зростання, ніж були в 2012. Це один з основних висновків, одержаних з останнього випуску «CEE Quarterly», опублікованого Economics та FI/FX Research UniCredit. Після кризи 2008-2009 років останній рік ознаменувався черговим, хоча й меншим зниженням темпів зростання у регіоні. Цього разу воно було зумовлено здебільшого зовнішніми факторами. Поєднання більшого попиту на зовнішньому ринку, менших відсоткових ставок, меншої інфляції, яка покращить купівельну спроможність, менших кредитних ризиків та потенціалу до помірного поповнення виснажених товарно-матеріальних запасів підтримає поступове відновлення зростання ВВП у регіоні. З цієї причини економісти UniCredit прогнозують зростання ВВП у ЦСЄ в 2013 році на 2,9% (раніше – 3,1%) порівняно з 2,5% у 2012 році та на 3,4% у 2014 році.

Фактори зростання ВВП

Через суттєві наслідки від кризи ЄВС, більш позитивні дані у ЦСЄ почнуть поступати тільки у кінці першого та у другому кварталі цього року. Це співвідноситься з прогнозами Німеччини та ЄВС про дно циклу у четвертому кварталі 2012 року з подальшим зростанням у першому кварталі 2013 року на 0,5% та у другому – на 0,2%. «Виробництво та особливо попит на зовнішньому ринку – це основні фактори, які спричинять вихід із кризи. Лише коли вони стануть переконливими, попит на внутрішньому ринку стане реальним», - зазначив Джилліан Еджворт, провідний економіст EEMEA в UniCredit. Оптимізму надають новини з Китаю, особливо щодо індексу ділової активності в виробничому секторі, який у листопаді виріс до позначки понад 50 пунктів вперше з червня 2011 року, та продовжені переговори про «фіскальний обрив», які мають зняти подальшу невизначеність.

У 2012 році через спад активності найголовнішою темою у ЦСЄ та на ринках, що розвиваються, був приток капіталу з портфеля цінних паперів у іноземних власників, проте на майбутнє найголовнішим є належне керування цими потоками. Деякі країни виявилися вразливими через невідповідність у темпах акумуляції резервів іноземної валюти. Більш того, нормалізація прибутків країн «Великої сімки», навіть якщо вона буде відбуватися поступово, несе ризики підвищення зовнішнього фондування для ЦСЄ, ставлячи деякі країни регіону в невигідне становище по відношенню до їхніх глобальних суперників серед ринків, що розвиваються.

На відміну від початку 2012 року, ЦСЄ вступає у 2013 з набагато меншими фінансовими стресами та полегшеною монетарною політикою у більшості країнах регіону. З плином часу ці чинники позитивно вплинуть на покращення показників росту. Ще наприкінці 2011 року Польща та Туреччина намагались проводити політику захисту своїх національних валют від подальшого знецінення, в той же час Туреччина, Угорщина, Польща, Росія та Сербія різко підвищували ставки у 2011 чи впродовж 2012 року. Проте минулого року навіть деякі з більш слабких макрорегіонів у ЦСЄ – за виключенням України – відчули валютну стабільність у другій половині 2012 року, коли відсоткові ставки вже знизились, а в деяких випадках ще продовжують спадати. Ставки грошового ринку по усім країнам регіону знову повернулись до своїх історичних мінімумів.

Навіть більше, ніж очікувалось, спостерігається тенденція зниження інфляції, яку можна було побачити по всьому регіону протягом останніх 2-3 місяців, зокрема це стосується країн в регіоні, схильних до процесу інфляції. Прогнозується, що тенденція зниження триватиме і в наступних кварталах. Цьому передував тривалий період вищевказаної інфляції в ряді країн, що супроводжувалась і валютною нестійкістю, і підвищенням цін на електроенергію та подекуди - на продукти. Проте валютні одиниці були стабільними по всьому регіону впродовж останніх кварталів, так само як і ціни на нафту. Очікується, що підвищення цін на продукти може продовжитись, проте в контрольованих межах. Це не лише підтримує довгострокову перспективу знижених ставок, а й може допомогти підсилити реальну купівельну спроможність споживачів.

Для багатьох країн у ЦСЄ тенденції в кредитуванні обмежувались внутрішнім попитом, що було спричинено зниженням темпів депозитного зростання та скороченням закордонного фінансування. Проте в тих країнах, де банківський сектор знаходиться в переважно іноземній власності, економісти UniCredit не передбачають зростання в умовах дегірінгу, хоча тенденції дуже різняться в залежності від регіону. В той же час банківські сектори пристосувались до кредитного фінансування через зростання депозитів.

Останнім, проте не менш важливим, є факт, що все ще є деякий потенціал зростання до регіонального ВВП від скорочень запасів.

Потенціал перевершити очікування Европейського валютного союзу, проте конвергенція не гарантується

2012 рік прискорив появу оцінок потенційного зростання регіону ЦСЄ, проте ЦСЄ ще має значний потенціал для того, щоб перевершити очікування Європейського валютного союзу. “Якщо оцінювати гнучкість ринку праці та витрати у молодих країнах ЄС, питання відновлення іноземних вливань в реальні економіки країн регіону залишається нагальним, - заявив Джиліан Еджворт. - Проте зростання у багатьох країнах регіону в більшій мірі, якщо не в максимальній, це питання попиту, а не пропозиції на даному етапі. Тому ЦСЄ просто не може сприймати зростання як таке, навіть у більш сильному зовнішньому середовищі”. Зі своєю політикою збережень проти інвестицій країни ЦСЄ, що належать до регіону СНД, в значній мірі відстають від інших регіонів ЄВС, що врешті ставить під ризик зростання як таке. Пам’ятаючи про це, керівникам внутрішньої політики слід вважати за необхідне відстеження потенційного зростання. Ті, хто працюватимуть у протилежному напрямку, підпадають під ризик сталого спаду.

UniCredit

UniCredit – це провідний європейський комерційний банк з потужним представництвом у 22 країнах. Наша загальна глобальна мережа охоплює близько 50 ринків з більш, ніж 9 400 відділеннями та більш, ніж 158 000 співробітниками (за даними на 30 червня 2012 року) У регіоні ЦСЄ UniCredit очолює найбільшу міжнародну банківську мережу з більш, ніж 3 700 відділеннями. Група присутня у Австрії, Азербайджані, Боснії та Герцеговині, Болгарії, Хорватії, Чеській республіці, Естонії, Німеччині, Угорщині, Італії, Латвії, Литві, Казахстані, Киргизстані, Польщі, Росії, Сербії, Словаччині, Словенії, Туреччині та Україні.

Запити:Міжніродні відносини із ЗМІ
Тімон Кайзенхофер, Тел.: +43 (0) 50505 - 56036
e-Mail : tiemon.kiesenhofer@unicreditgroup.at

 

ДОВІДКА

Укрсоцбанк – український банк з 28-річною історією, що завжди був та залишається одним з лідерів ринку за обсягами активів, кредитних та депозитних портфелів, кількістю клієнтів, відділень та банкоматів.

Укрсоцбанк входить до приватної інвестиційної холдингової групи ABH Holdings S.A. (ABHH) зі штаб-квартирою у Люксембурзі. АВНН має інвестиції у фінансові установи в Україні, Білорусі, Російській Федерації, Казахстані та Нідерландах, а також представництва на Кіпрі та у Великобританії. До активів АВНН в Україні також входить АТ "Альфа-Банк" (Україна).

Наразі група ABH Holdings S.A. проводить консолідацію активів в Україні, що призведе до створення на базі АТ "Альфа-Банк" (Україна) найбільшого приватного банку в країні. Вдалий синтез та синергія двох фінустанов групи сприятиме підвищенню рівня технологій, якості сервісу для клієнтів, а також зниженню вартості та розширенню спектру послуг.


Соціальні мережі:

facebook.com


 

Прес-служба Укрсоцбанк

Телефон: 0 800 3000 90
Назад

Інтернет-банкінг
Фізичним особам
Юридичним особам
Відділення та банкомати
Контакти
0 800 3000 90 0 800 3000 90
0 800 3000 90 0 800 3000 90
Підтримка

Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні.

Номер для дзвінків з мобільного в межах України для абонентів Vodafone, Київстар та lifecell.

Тарифікація згідно з тарифним планом абонента.

Послуга Сallback для дзвінків з мобільного.

Дзвінки по Україні та з-за кордону за стандартними тарифами.

Курси застосовуються на дату фактичного списання коштів з рахунку та є наближеними до курсу банку при блокуванні необхідної суми на момент здійснення операції.
Спочатку вказана валюта карткового рахунку, далі - валюта розрахунку з платіжною системою.
Оцінка якості обслуговування

Зворотній зв'язок

Виникли запитання, пропозиції, зауваження?

Ми цінуємо співпрацю з Вами. Для того щоб поділитись своїми пропозиціями, зауваженнями, поставити запитання, будь ласка, заповніть форму зворотнього зв’язку, подану нижче або зателефонуйте до Контакт-центру АТ "Укрсоцбанк" за номером 0 800 5000 20 (дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні).

Я хочу отримувати інформацію про нові послуги Банку, акції та розіграші.

Поля є обов'язковими до заповнення