CLOSE
At a glance
Investors
Mission & values
Press & Media
Business model
Careers
Ukrsotsbank Worldwide
Ukrsotsbank Factsheet
Підтримка Друкувати Додати до улюбленного

Прес-реліз: ЦСЄ протистоїть важливим перешкодам.

07.04.2011
  • Світова динаміка росту залишається належною підтримкою для ЦСЄ, попит на зовнішньому ринку здивував позитивним значенням у 1 кварталі, хоча попит на внутрішньому ринку залишається слабшим у ряді країн у регіоні.
  • Вищі ціни на товари мають різні наслідки для різних країн, спричиняючи все більше і більше незручностей для деяких центральних банків у регіоні
  • Торгові та фінансові зв’язки з Японією не є ризиком, незважаючи на те, що також маються на увазі ризики від периферійної кризи ЄВС; у сприятливому сценарії вплив подій повинен бути від нейтрального до позитивного для економічної діяльності в ЦСЄ
  • Врешті-решт, Центральна та Східна Європа знову приєднується до світової сторони припливу капіталу
  • Дані за 2011 рік підтверджують очікуваний дохід ВВП загалом у розмірі майже 4 відсотків

Регіон ЦСЄ в цілому побачить приріст ВВП майже на 4 відсотки у 2011 році, при чому всі країни, охоплені банківською мережею UniCredit, зареєструють дохід вперше за чотири роки. Це один з основних висновків, одержаних з поточного випуску “CEE Quarterly”, опублікованого Economics та FI / FX Research UniCredit. Дані за цей рік підтримують погляд дослідників UniCredit. Наприклад, виробничий індекс ділової активності показав збільшення на 1.2 пункти до 56.9 за перші два місяці 2011 року, найвище зареєстроване значення. Таким чином, ЦСЄ, здається, зараз на правильному шляху до збільшення, а не зниження росту. На цьому етапі безперервного відновлення економічної діяльності вищі ціни на товари стали найважливішим джерелом невпевненості.

“Найбільше ми занепокоєні стосовно цін на товари. Місцеві центральні банки в ЦСЄ мають різні погляди стосовно наслідків вищих цін на товари, залежно від того, чи є їх відповідна країна імпортером чи експортером нафти”, зазначив Джилліан Еджворт, Керівник EEMEA Economics в UniCredit, “Вищі ціни на товари становлять ризик підвищення для інфляції до межі, наскільки вони становлять ризик зниження для росту.” Ріст в СНД може випливати з підвищення світових цін на енергоносії. Частково протидіючи цьому, Росія та Казахстан постраждали від вищих цін на продукти, однак відновлення попиту на внутрішньому ринку краще закріплене, ніж будь-де в регіоні, та вони повинні, таким чином, мати змогу протистояти цьому. Крім цього обидві країни показали значне зниження безробіття після кризи, а також найбільший ріст реальної заробітної плати.

Серед імпортерів енергоносіїв, ризики зниження для росту більше відобразилися у Туреччині та менше у Польщі. Останні дані Польщі показують ріст занятості з надлишком у 4 відсотки, хоча ріст реальної заробітної плати залишається нижчим 1 відсотка. Останні дані з Туреччини показали, що вона має найбільший ріст заробітної плати у регіоні після СНД. У той час як кожне підвищення на 10 дол. США ціни бареля нафти добавляє 0.4-0.5pp до національного дефіциту рахунка поточних операцій, обидві країни на сьогодні також показали можливість імпортувати капітал для полегшення такого значного дефіциту CA. “Вищі ціни на нафту та продукти означають, що на сьогодні інфляційні цілі є недосяжними для багатьох центральних банків у регіоні. Чеська Республіка та Туреччина є єдиними країнами у регіоні, які мають зареєструвати інфляцію нижче цілі”, зазначив головний економіст, “Центральні банки будуть обізнані про те, що все, що вимагається для зниження інфляції, це стабілізація цін на продукти та нафту, а не зниження. Якщо врожаї покажуть покращення низької продуктивності останнього року, це спричинить тиск зниження цін на продукти.” Незважаючи на це, це невизначені перспективи ціни на товари, поєднані з базовою інфляцією, якою можна керувати, що ставить у складне положення центральні банки.

Торгові та фінансові зв’язки з Японією не є ризиком. У сприятливому сценарії вплив подій у Японії повинен бути від нейтрального до позитивного для економічної діяльності в ЦСЄ. В умовах потенційного спаду попиту на імпорт з Японії, вплив на регіон повинен легко керуватися. За 12 місяців до жовтня 2010 року, 1.5 відсотків усіх експортів ЦСЄ здійснювалось до Японії. До межі, наскільки країни ЦСЄ здійснюють експорт до Німеччини, яка потім повторно експортує до Японії, вплив повинен бути незначним. В той час як ЦСЄ не може одержати вигоду безпосередньо зі збільшення росту у Японії у зв’язку зі спробою відновлення, ЦСЄ одержить вигоду до межі, наскільки Китай залучений до таких спроб. ЦСЄ експортує у 2.5 рази більше товарів до Китаю ніж до Японії. Крім того, дослідники UniCredit не виключають того, що автомобільна індустрія в ЦСЄ може також одержати вигоду до межі, наскільки існує дефіцит у виробництві у будь-якому іншому місці. Тим часом, фінансові зв’язки є слабкими: дані BIS показують, що Японські банки зазнали впливу ЦСЄ за скромними 20.9 млрд. дол. США, з яких 9.3 млрд. дол. США володіють юридичні особи Росії та 3.2 млрд. дол. США – юридичні особи Туреччини. Для порівняння, юридичні особи ЦСЄ заборгували Європейським банкам 1,263 млрд. дол. США на кінець 3 кварталу минулого року.

Пізніше, ніж інші регіони з ринками, що розвиваються, капітал зараз починає просочуватися через регіон ЦСЄ у зв’язку з покращенням основних правил та допоміжного позиціонування. За винятком Польщі та Туреччини, 3 квартал 2010 року відобразив перший квартал з моменту кризи, у той час як ЦСЄ загалом мала помірне відновлення припливів. Зокрема, СНД та Балкани мали набагато більші вихідні грошові потоки ніж інші країни ЦСЄ. “Компанії, які не встигали за вимогами глобалізації, зараз починають наздоганяти. Ми бачимо це як функцію двох основних компонентів: по-перше, центральні банки в інших регіонах EM на світовому рівні посилили свою боротьбу проти припливів капіталу. По-друге, ряд країн в регіоні показав покращення у макрофункціонуванні частково завдяки надійним реформам МВФ, частково внаслідок високих цін на товари”, вважає Джилліан Еджворт. Оскільки Польща та Туреччина вже побачили більш ніж їх внесок чесності у короткотермінові припливи капіталу, вони є найбільш вразливими в умовах вихідних грошових потоків у разі погіршення готовності до ризику на світовому рівні. З цією метою зміщення характеру припливу капіталу на цьому рівні є найкращим.

UniCredit:

UniCredit є провідним Європейським банком, що має сильні корені у 22 країнах. Наша загальна світова мережа охоплює приблизно 50 ринків, з більш ніж 9600 відділенням та більш ніж 162 000 працівниками (станом на 31 грудня 2010 року). Розуміння ситуації реального життя та потреб фізичних осіб, компаній та місцевих спільнот є основою наших професійних обов’язків. Ми всі маємо надати конкретні відповіді та зазначити реальні переваги щодо проблем та можливостей, з якими стикаються наші клієнти.

У регіоні ЦСЄ UniCredit керує найбільшою міжнародною банківською мережею з приблизно 3900 відділеннями. Група функціонує в Австрії, Азербайджані, Боснії та Герцеговині, Болгарії, Хорватії, Чеській Республіці, Естонії, Німеччині, Угорщині, Італії, Латвії, Литві, Казахстані, Киргизстані, Польщі, Румунії, Росії, Сербії, Словаччині, Словенії, Туреччині та Україні.

Запити:
Відділ International Media Relations
Тімон Кізенхофер (Tiemon Kiesenhofer), тел.: +43 (0) 50505 - 56036
E-mail : tiemon.kiesenhofer@unicreditgroup.at

ДОВІДКА

Укрсоцбанк – український банк з 28-річною історією, що завжди був та залишається одним з лідерів ринку за обсягами активів, кредитних та депозитних портфелів, кількістю клієнтів, відділень та банкоматів.

Укрсоцбанк входить до приватної інвестиційної холдингової групи ABH Holdings S.A. (ABHH) зі штаб-квартирою у Люксембурзі. АВНН має інвестиції у фінансові установи в Україні, Білорусі, Російській Федерації, Казахстані та Нідерландах, а також представництва на Кіпрі та у Великобританії. До активів АВНН в Україні також входить АТ "Альфа-Банк" (Україна).

Наразі група ABH Holdings S.A. проводить консолідацію активів в Україні, що призведе до створення на базі АТ "Альфа-Банк" (Україна) найбільшого приватного банку в країні. Вдалий синтез та синергія двох фінустанов групи сприятиме підвищенню рівня технологій, якості сервісу для клієнтів, а також зниженню вартості та розширенню спектру послуг.


Соціальні мережі:

facebook.com


 

Прес-служба Укрсоцбанк

Телефон: 0 800 3000 90
Назад

Інтернет-банкінг
Фізичним особам
Юридичним особам
Відділення та банкомати
Контакти
0 800 3000 90 0 800 3000 90
0 800 3000 90 0 800 3000 90
Підтримка

Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні.

Номер для дзвінків з мобільного в межах України для абонентів Vodafone, Київстар та lifecell.

Тарифікація згідно з тарифним планом абонента.

Послуга Сallback для дзвінків з мобільного.

Дзвінки по Україні та з-за кордону за стандартними тарифами.

Курси застосовуються на дату фактичного списання коштів з рахунку та є наближеними до курсу банку при блокуванні необхідної суми на момент здійснення операції.
Спочатку вказана валюта карткового рахунку, далі - валюта розрахунку з платіжною системою.
Оцінка якості обслуговування

Зворотній зв'язок

Виникли запитання, пропозиції, зауваження?

Ми цінуємо співпрацю з Вами. Для того щоб поділитись своїми пропозиціями, зауваженнями, поставити запитання, будь ласка, заповніть форму зворотнього зв’язку, подану нижче або зателефонуйте до Контакт-центру АТ "Укрсоцбанк" за номером 0 800 5000 20 (дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні).

Я хочу отримувати інформацію про нові послуги Банку, акції та розіграші.

Поля є обов'язковими до заповнення