CLOSE
At a glance
Investors
Mission & values
Press & Media
Business model
Careers
Ukrsotsbank Worldwide
Ukrsotsbank Factsheet
Підтримка Друкувати Додати до улюбленного

Країни ЦСЄ повинні працювати на економічне зближення

05.10.2012
  • Європейський валютний союз (ЄВС), можливо, досяг поворотного етапу, у результаті врегулювання сектора реальної економіки і створення Європейським центральним банком (ЄЦБ) надійного «тилу»
  • Більша стурбованість щодо зростаючої нестабільності у відношенні темпів глобального економічного зростання, спровокована ознаками зниження активності в Німеччині та ринків, що розвиваються
  • Країни Центральної та Східної Європи (ЦСЄ) борються з ослабленням зовнішнього попиту і невизначеністю споживачів, у той час як у більшості випадків фінансово-бюджетна політика знаходиться під контролем
  • Продуктивність праці, витрати та конкурентоспроможність регіону ЦСЄ дають привід для оптимізму

Останні кілька кварталів небезпідставно нагадували країнам ЦСЄ про той факт, що шлях посткризового зростання не такий плавний та надійний. Торгово-фінансовий взаємозв'язок з ЄВС виступив тим обмежувачем, з яким в першу чергу потрібно працювати. У кращому випадку поліпшення ситуації буде проходити поступово. Це один з основних висновків «Квартального звіту ЦСЄ» - дослідження, проведеного UniCredit Economics та FI / FX. Стурбованість дослідників UniCredit зменшилася відносно кризи ЄВС, але вони знизили свій регіональний прогноз внутрішнього валового продукту (ВВП) для ЦСЄ на 2012 та 2013 рік на 0,1 і 0,3 відсотка до 2,5 і 3,1 відсотка відповідно у зв'язку з збільшеною невизначеністю відносно темпів зростання світової економіки і більш слабких даних ЦСЄ за останні кілька місяців. Тим не менше існує і багато приводыв для оптимізму щодо регіональної продуктивності праці, витрат та конкурентоспроможності.

І хоча період численних змін ще попереду, єврозона багато чого досягла в плані структурних реформ за останні два роки, деякі з яких приймалися до уваги при обговоренні поточних платіжних балансів у периферійних економіках. ЄЦБ вже надав велику кількість ліквідності, щоб ці зміни пройшли м'якше, однак 6 вересня розробив ще амбітніший план, який має ще більше шансів зняти основний ризик з суверенного ринку облігацій, ніж його попередники за допомогою «Програми захисту ринку цінних паперів».

Збільшена нестабільність може простежуватися на шляху до світового зростання, спровокована ознаками зниження активності у Німеччині та ринків, що розвиваються у всьому світі. У ЦСЄ уповільнення темпів зростання, а в деяких випадках і рецесія, на даний момент є головною причиною занепокоєння для управлінців. «Всі ці фактори вказали нам на скорочення прогнозу зростання ЄВС на цей і наступний рік, щоб показати плавне відновлення економічної активності, - відзначає Джилліан Едворс, головний економіст UniCredit в EEMEA, - Ми скоротили показники 2012 та 2013 року на 0,1 та 0, 3 відсотки до мінус 0,5 та плюс 0,3 відсотка відповідно. І чекаємо, що четвертий квартал цього року покаже нижчі показники даного циклу із плавним зростанням ВВП протягом наступного року. Для США ми прогнозуємо зростання на рівні 2,1 та 2,3 відсотка відповідно». Хоча попередні чотири квартали стануть періодом з найнижчими показниками зростання в регіоні ЦСЄ за десятиліття, він значно перевершить ЄВС у 2012 та 2013 роках за показниками ВВП на рівні плюс 2,1 та 3,5 відсотки відповідно.

Виробництво і приплив портфельних інвестицій

Промисловість також страждає від слабкого зовнішнього попиту навыдмыну до 2011 року, коли вона була основним підтримуючим фактором ВВП. Липневі дані промислового виробництва показали невеликі поліпшення, але стійкість цього сектора залишається під питанням. У серпні виробничі дані індексу купівельної спроможності залишалися слабкими, у той час як глобальні прогнози припускають, що таке відновлення почне поступово матеріалізуватися у 2013 році. Найчастіше слабкість у промисловій галузі залежить від слабкого споживання, чому поприяли занепадницькі настрої, слабкий ринок праці та мляве кредитування. Слабкий ринок праці є ключовим чинником слабкого споживання. Споживач обмежений високою інфляцією та слабким зростанням номінальної заробітної плати. І без стійкого відновлення зовнішнього попиту, зайнятості та заробітної плати, перспективи залишаються невизначеними, окрім того невеликі країни все ж перебувають у більш уразливому положенні, ніж великі економіки.

Гарна новина полягає в тому, що регіон як і раніше продовжує спостерігати хороший приплив портфельних інвестицій. Це частина глобальної нової тенденції ринку, велика частина якої повинна мати структурний характер. Нові фондові ринки отримали сукупний приплив у 20 млрд дол протягом 5 років до 2008 року і майже 80 млрд. доларів з 2009 року. Дані ЦСЄ за перші три місяці 2012 року показують, що загальний обсяг припливу капіталу в регіон був негативними, але приплив портфельних інвестицій склав 14,7 млрд. євро, що еквівалентно загальному припливу в 2011 році. У країнах, дані яких за другий квартал є в наявності, дані про притоки залишалися позитивними, але не настільки високими, як у першому кварталі.

Повільне зростання означає, що країни вступають у новий бюджетний сезон із темпом зростання ВВП нижче, ніж вони планували на цей час у минулому році. Рік тому в ряді країн спостерігалися стримуючі фактори, пов'язані з погіршенням фінансового становища, незважаючи на зростання, яке часто було нижче планованих показників. Навіть країни зі слабкими показниками росту, такі як Хорватія і Чехія, зуміли скоротити свої бюджетні дефіцити. Державний борг ВВП склав 46 відсотків наприкінці минулого року в Центральній і Східній Європі в країнах екс-СНД і 13 відсотків ВВП в країнах СНД. З точки зору ефективності використання податково-бюджетної політики для підтримки відродженої активності найкраще себе показали Росія і Казахстан, за ними слідують Туреччина, Чехія і Польща. Вже з'являються країни, які будують плани бюджетної консолідації. На жаль, для багатьох слабких у відношенні кредитів країн в регіоні, такого роду лічильник фіскальної політики не представляється можливим. Угорщині, Україні, Сербії, Хорватії та Словенії слід продовжувати затягувати пояси.

Глобальний економічний ріст залишається можливим для країн ЦСЄ

Не тільки уряди, але й центральні банки прагнуть допомогти зупинити спад, але ці ініціативи ускладнюються постійним інфляційним тиском. Особливо примітний той факт, що, незважаючи на млявий період росту, інфляція вище прогнозованої в регіоні, за винятком Румунії. На цій стадії зростання все ж переважає, але інфляція затримала цей рух в останні місяці. Однак, є ряд приводів для оптимізму. "Країни ЦСЄ повинні показати активність, щоб максимізувати свої можливості і скористатися зростанням світової економіки, - говорить Джанні Франко Папа, глава підрозділу банківської діяльності в регіоні ЦСЄ, UniCredit, - з точки зору продуктивності праці, вартості та конкурентоспроможності, є багато цікавих можливостей у регіону". Хоча серед цих економік ЦСЄ в ЄС темпи росту продуктивності праці сповільнилися з початком кризи, в переважній більшості випадків вони все ще продовжують значно випереджати Німеччину. У той же час витрати на робітничу силу залишаються конкурентоспроможними, хоча Словенія представляет собою виключення. У цій ситуації для ЄВС необхідно, щоб країни ЦСЄ продовжували діяти з метою максимізації своїх шансів на стійке зростання у середньостроковій і довгостроковій перспективі, навіть якщо це матеріалізується у показники, значно нижчі за ті, які ми спостерігали перед четвертим кварталом 2008 року.

 

ДОВІДКА

Укрсоцбанк – український банк з 28-річною історією, що завжди був та залишається одним з лідерів ринку за обсягами активів, кредитних та депозитних портфелів, кількістю клієнтів, відділень та банкоматів.

Укрсоцбанк входить до приватної інвестиційної холдингової групи ABH Holdings S.A. (ABHH) зі штаб-квартирою у Люксембурзі. АВНН має інвестиції у фінансові установи в Україні, Білорусі, Російській Федерації, Казахстані та Нідерландах, а також представництва на Кіпрі та у Великобританії. До активів АВНН в Україні також входить АТ "Альфа-Банк" (Україна).

Наразі група ABH Holdings S.A. проводить консолідацію активів в Україні, що призведе до створення на базі АТ "Альфа-Банк" (Україна) найбільшого приватного банку в країні. Вдалий синтез та синергія двох фінустанов групи сприятиме підвищенню рівня технологій, якості сервісу для клієнтів, а також зниженню вартості та розширенню спектру послуг.


Соціальні мережі:

facebook.com


 

Прес-служба Укрсоцбанк

Телефон: 0 800 3000 90
Назад

Інтернет-банкінг
Фізичним особам
Юридичним особам
Відділення та банкомати
Контакти
0 800 3000 90 0 800 3000 90
0 800 3000 90 0 800 3000 90
Підтримка

Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні.

Номер для дзвінків з мобільного в межах України для абонентів Vodafone, Київстар та lifecell.

Тарифікація згідно з тарифним планом абонента.

Послуга Сallback для дзвінків з мобільного.

Дзвінки по Україні та з-за кордону за стандартними тарифами.

Курси застосовуються на дату фактичного списання коштів з рахунку та є наближеними до курсу банку при блокуванні необхідної суми на момент здійснення операції.
Спочатку вказана валюта карткового рахунку, далі - валюта розрахунку з платіжною системою.
Оцінка якості обслуговування

Зворотній зв'язок

Виникли запитання, пропозиції, зауваження?

Ми цінуємо співпрацю з Вами. Для того щоб поділитись своїми пропозиціями, зауваженнями, поставити запитання, будь ласка, заповніть форму зворотнього зв’язку, подану нижче або зателефонуйте до Контакт-центру АТ "Укрсоцбанк" за номером 0 800 5000 20 (дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні).

Я хочу отримувати інформацію про нові послуги Банку, акції та розіграші.

Поля є обов'язковими до заповнення