CLOSE
At a glance
Investors
Mission & values
Press & Media
Business model
Careers
Ukrsotsbank Worldwide
Ukrsotsbank Factsheet
Підтримка Друкувати Додати до улюбленного

Результати роботи ГРУПИ UNICREDIT за 1 квартал 2012 р.

14.05.2012

РЕЗУЛЬТАТИ, підкріплені безперервною роботою із КЛІЄНТАМИ та УСПІХАМИ НА РИНКУ В УМОВАХ Тривалого погіршення економічної ситуації

  • Подальше зростання нормативу достатності капіталу за рахунок зворотного викупу субординованих облігацій, що перевищує цільовий показник СЕТ1 на 2012 рік, що дорівнює 9%, при повному застосуванні Базеля 3
  • Безперервна діяльність на ринку і успішне управління спредом за активами і пасивами в Італії зробили свій вклад в операційний прибуток
  • Покращення стану ліквідності при 2% поквартального зростання обсягу залучених депозитів по всій Групі
  • Стратегічний План реалізується відповідно до графіка, фінансове оздоровлення в Італії триває

Ключові показники за 1 квартал 2012 року:

  • Чистий прибуток Групи: 914000000 євро (+12.8% у річному обчисленні), з яких 477 000 000 євро отримано від зворотного викупу власних облігацій капіталу першого рівня і верхньої частини капіталу другого рівня)
  • Виручка: 7,1 мільярдів євро (+2.5% у річному обчисленні, +16.6% поквартально), з яких 697 000 000 євро отримано від зворотного викупу власних облігацій капіталу першого рівня і верхньої частини капіталу другого рівня)
  • Операційні витрати: 3,8 мільярдів євро (-0,5% у річному обчисленні, +1,0% поквартально)
  • Чисті збитки за неповернення кредитів: 1,4 мільярдів євро (-7,0% у річному обчисленні, -6,3% поквартально)

10 травня Рада директорів UniCredit схвалила результати за 1 квартал 2012 року.

Федеріко Гідзоні, голова правління UniCredit, говорить: «Дуже успішний приріст капіталу UniCredit забезпечив нам дуже переконливий балансовий звіт, що дозволяє з упевненістю дивитися в очі існуючому економічному становищу. Завдяки цьому та іншим заходам по приросту капіталу, таким як зворотний викуп власних субординованих облігацій у лютому, ми йдемо із випередженням графіка по СЕТ 1 Базель 3 на 2012 рік із цільовим показником 9%. Беручи до уваги виключно складні ринкові та економічні умови, UniCredit демонструє значну динаміку чистого прибутку, поліпшення стану ліквідності і стійкий прогрес в реалізації стратегічного плану».

ПОКАЗНИКИ ЗА 1 КВАРТАЛ 2012 року значно покращено порівняно з 4 кварталом 2011 року.

Чистий прибуток на кінець березня, включаючи разові статті, склав 914 000 000 євро, що на 12,8% вище, ніж у 1 кварталі 2011 року.
Скоригований чистий прибуток за 1 квартал 2012 р., виключаючи доходи від зворотного викупу власних цінних паперів капіталу першого рівня і верхньої частини капіталу другого рівня, значно зріс і склав 444 000 000 євро, скакнувши на 80% порівняно з 4 кварталом 2011 р., завдяки хорошим результатам: торгівлі на ринку, перегляду цін в Італії, жорсткого контролю витрат та безперервної роботи з клієнтами. Проте, в річному обчисленні скоригований чистий прибуток виявився нижчим на 45%, в першу чергу, внаслідок надзвичайно переконливих результатів роботи Групи в 1 кварталі 2011 року, нестійкості фінансових ринків і триваючого погіршення макроекономічної ситуації в Європі.

Чистий операційний дохід, виключаючи разові доходи, зріс у 1 кварталі 2012 року на 46% порівняно з 4 кварталом 2011 року. Цьому частково сприяли слабкі результати 4 кварталу. Крім вагомого внеску торгівлі на ринку, ці результати підкріплені стабільними базовими операціями при триваючої позитивної тенденції в Італії і зниженням чистих збитків за неповернення кредитів (зниження на 7% в 1 кварталі 2012 року, порівняно з аналогічним періодом минулого року і зниженням на 6% у порівнянні з 4 кварталом 2011 року). У річному обчисленні чистий операційний дохід знизився на 25%, виключаючи доходи від зворотних викупів, що ще раз підкреслює, у якій складній та нестійкій ситуації доводиться зараз працювати банкам.

Сталі нормативи достатності капіталу - Цільові ПОКАЗНИКИ ПО БАЗЕЛЬ III випереджають графік

На додаток до емісії повністю підписаних прав (на 7,5 мільярдів євро), вдало проведеної у першому кварталі, норматив достатності капіталу був збільшений за рахунок викупу власних цінних паперів капіталу першого рівня і верхньої частини капіталу другого рівня, який додав 10 б.п., а також за рахунок активного управління зважених за ризиком ринкових активів (ВРА), які у звітному кварталі впали на 4,3 мільярда євро, у результаті чого на 31 березня 2012 року коефіцієнт достатності капіталу першого рівня по Базелю 2.5 склав тверді 10,31 %, що вище, ніж 9% максимального показника СЕТ1 по Базель 3 на 2012 рік і в повній відповідності до стандартів Європейської банківської організації (ЕВА).

ПЛАН ФІНАНСУВАННЯ уже виконано на 44%

Це сталося завдяки добре диверсифікованій платформі фінансування Групи, як з географічної точки зору, так і з точки зору інструментів. На сьогоднішній день UniCredit залучила 44% від фінансування, запланованого на 2012р. Зокрема, Група вже більше ніж на половину (51%) реалізувала свій план фінансування в Італії на 2012р. Як зазначено в Стратегічному Плані, своє основне фінансування Група залучає за допомогою депозитів та облігацій, а також іпотечних облігацій: 500 млн. євро в Австрії в квітні, хоча при цьому Група з вигодою охопила внутрішній ринок, випустивши в лютому в Італії облігації з переважним правом вимоги на 1,5 мільярда євро, які користувалися великим попитом.

Подальше зміцнення ЛІКВІДНОСТІ

У відповідності з метою Стратегічного Плану - знизити чисту позицію по міжбанківських розрахунках - негативна позиція по міжбанківських розрахунках впала до 49,4 мільярдів євро в порівнянні з 75,4 мільярдами євро в попередньому кварталі. Таке поліпшення відбулося, частково, завдяки позитивному притоку чистої ліквідності від клієнтів і від емісії повністю підписаних прав. Зростання депозитів і незначне зниження попиту на позики в Західній Європі, як поквартально, так і за цілий рік, призвело до поліпшення співвідношення сум банківських кредитів до депозитів (136%) в порівнянні з 140% на кінець 2011 р.

РЕАЛІЗАЦІЯ СТРАТЕГІЧНОГО ПЛАНУ ЙДЕ ПО ГРАФІКУ

Стратегічний План, оголошений 14 листопад 2011р., в даний час активно реалізується відповідно до графіка по всій Групі, при цьому основна увага приділяється його чотирьом основним складовим: міцна структура балансу, контроль ризиків, управління витратами та переорієнтація бізнесу, зокрема, в Італії.

Щодо зміцнення балансу, на додаток до емісії повністю підписаних прав в розмірі 7,5 мільярдів євро, Група вжила додаткові заходи, такі як зворотний викуп власних цінних паперів капіталу першого рівня і верхньої частини капіталу другого рівня (+10 б.п.) і активне управління та зменшення зважених за ризиком активів (у 1 кварталі ринкові ВРА знизилися на 4,3 мільярда євро); в даний час Група випереджає графік по досягненню цільового показника в 9% по СЕТ1 Базель 3 на 2012 р.

Вартість ризику на поквартальній основі знизилася на 5 б.п., а в річному численні - на 7 б.п. до 101 б.п. в триваючих важких і нестійких економічних умовах. Це відбулося завдяки більш жорсткому управлінню ризиками в усій Групі. Сюди відносяться такі дії, як стягнення заборгованостей за допомогою прискорення процесів врегулювання, спеціалізована структура для забезпечення більш швидкої і більш ефективної реструктуризації кредитів і більш строгий процес видачі кредитів, орієнтований на класи з кращим рейтингом.

У річному обчисленні витрати знизилися (-0,5%), і управління витратами здійснюється дуже щільно. З початку реалізації плану в минулому році, ЕПЗ (еквівалент повної зайнятості) вже знизився на 1000 одиниць, відповідно до нашої географічно-різнопланової стратегії, включаючи основні і допоміжні підрозділи.

Переорієнтація бізнесу йде повним ходом, при цьому Італія продовжує демонструвати позитивний прогрес. В Італії в 1 кварталі 2012 р. прибуток до вирахування податків більш ніж в три рази перевищив аналогічний показник 1 кварталу 2011р., завдяки більш високій виручці (+4,2% у річному обчисленні), зниженню витрат (-4,7% у річному обчисленні) і показникам по чистим збиткам за неповернення кредитів, які залишилися практично на колишньому рівні (+0,9% в річному обчисленні). Ці результати підтверджуються триваючим перерахунком цін і підвищенням прибутковості ВРА. Корпоративний та інвестиційний банківський бізнес (CIB) продовжує знижувати ВРА за допомогою запланованих скорочень і працює над поліпшенням перехресних продажів. Стратегічна угода з компанією Kepler, яка була підписана в листопаді 2011 р., є безсумнівною удачею поряд з чотирма основними угодами, укладеними з початку року.

ДОВІДКА

Укрсоцбанк – український банк з 28-річною історією, що завжди був та залишається одним з лідерів ринку за обсягами активів, кредитних та депозитних портфелів, кількістю клієнтів, відділень та банкоматів.

Укрсоцбанк входить до приватної інвестиційної холдингової групи ABH Holdings S.A. (ABHH) зі штаб-квартирою у Люксембурзі. АВНН має інвестиції у фінансові установи в Україні, Білорусі, Російській Федерації, Казахстані та Нідерландах, а також представництва на Кіпрі та у Великобританії. До активів АВНН в Україні також входить АТ "Альфа-Банк" (Україна).

Наразі група ABH Holdings S.A. проводить консолідацію активів в Україні, що призведе до створення на базі АТ "Альфа-Банк" (Україна) найбільшого приватного банку в країні. Вдалий синтез та синергія двох фінустанов групи сприятиме підвищенню рівня технологій, якості сервісу для клієнтів, а також зниженню вартості та розширенню спектру послуг.


Соціальні мережі:

facebook.com


 

Прес-служба Укрсоцбанк

Телефон: 0 800 3000 90
Назад

Інтернет-банкінг
Фізичним особам
Юридичним особам
Відділення та банкомати
Контакти
0 800 3000 90 0 800 3000 90
0 800 3000 90 0 800 3000 90
Підтримка

Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні.

Номер для дзвінків з мобільного в межах України для абонентів Vodafone, Київстар та lifecell.

Тарифікація згідно з тарифним планом абонента.

Послуга Сallback для дзвінків з мобільного.

Дзвінки по Україні та з-за кордону за стандартними тарифами.

Курси застосовуються на дату фактичного списання коштів з рахунку та є наближеними до курсу банку при блокуванні необхідної суми на момент здійснення операції.
Спочатку вказана валюта карткового рахунку, далі - валюта розрахунку з платіжною системою.
Оцінка якості обслуговування

Зворотній зв'язок

Виникли запитання, пропозиції, зауваження?

Ми цінуємо співпрацю з Вами. Для того щоб поділитись своїми пропозиціями, зауваженнями, поставити запитання, будь ласка, заповніть форму зворотнього зв’язку, подану нижче або зателефонуйте до Контакт-центру АТ "Укрсоцбанк" за номером 0 800 5000 20 (дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні).

Я хочу отримувати інформацію про нові послуги Банку, акції та розіграші.

Поля є обов'язковими до заповнення