CLOSE
At a glance
Investors
Mission & values
Press & Media
Business model
Careers
Ukrsotsbank Worldwide
Ukrsotsbank Factsheet
Підтримка Друкувати Додати до улюбленного

Як столичний девелопер «ІСА Прайм» із щорічним прибутком в 25 мільйонів доларів США опинився у списку злісних боржників ПАТ «Укрсоцбанк»

23.04.2012

23 квітня.
Київ.

Історія взаємовідносин групи компаній «ІСА Прайм Девелопментс» та ПАТ «Укрсоцбанк» тягнеться з 2005 року. Протягом 2005-2007 років між ПАТ «Укрсоцбанк» та ЗАТ «Корпорація Укржилбуд», ТОВ «ЮАйПі ЛТД», АТЗТ «Спільне підприємство Ен-Ес-Ай Констракшн», ЗАТ «Іса Прайм Девелопментс» ТОВ «Стріж-Інвест» було укладено декілька кредитних договорів. Фінансування за договорами здійснювалося як в гривнях, так і в доларах США.

Всього ПАТ «Укрсоцбанк» видав коштів на суму близько 190 мільйонів доларів США. До забезпечення кредитів був переданий цілий ряд земельних ділянок, готових об'єктів нерухомості та об'єктів, що будуються. До початку кризи особливих проблем у взаємовідносинах Банку та підприємств не було.

З 2009 року підприємства припинили належним чином обслуговувати кредити та сплачувати нараховані проценти в повному обсязі. Протягом всього часу взаємовідносин із підприємствами та навіть після появи проблем щодо обслуговування кредитів ПАТ «Укрсоцбанк» не припиняв роботу з ними та розглядав перспективи подальшої співпраці та фінансування проектів групи компаній «ІСА».

У той же час, намагаючись вирішити проблему щодо обслуговування вже виданих кредитів, ПАТ «Укрсоцбанк» в 2010 році надавав підприємствам відстрочки по сплаті прострочених процентів та поверненню кредиту. Незважаючи на це, обслуговувати кредити підприємства так і не почали.

Банк протягом всього строку з моменту виникнення прострочки не припиняв спроби врегулювати заборгованість. Протягом більш як двох років тривали переговори. І в цей час, ПАТ «Укрсоцбанк» не намагався примусово стягнути заборгованість. Час переговорів був використаний керівництвом «ІСА Прайм» не з метою врегулювання заборгованості, а для виведення з-під застави об'єктів нерухомості.

Так, рішенням Голосіївського районного суду міста Києва були змінені власники земельних ділянок по вул. Горького та вул. Жилянській, якими забезпечувалися кредити, та визнано недійсними договори, на підставі яких ці земельні ділянки були передані в іпотеку Банку. На підставі рішення Господарського суду міста Києва за керівником компанії «ІСА Прайм» Олександром Башенком було визнано право власності на будинок по вул. Набережно-Хрещатицькій, який знаходився у заставі. Крім того, рішенням Господарського суду міста Києва за ТОВ «Проект-А» було визнано право власності ще на один об'єкт нерухомості, який теж був заставним майном. Йдеться про офісний центр по вул. Амосова. А пізніше ТОВ «Проект-А» передало цей офісний центр в заставу ПАТ «Фінексбанк».

У 2011 році ПАТ «Укрсоцбанк» був змушений звернутися з відповідною заявою до правоохоронних органів. Головне слідче управління МВС України порушило кримінальну справу за фактом крадіжки майна. Розслідування наразі триває.

Попри усі спроби позичальника вивести з-під застави об'єкти нерухомості, ПАТ «Укрсоцбанк» продовжував переговори та запропонував боржникам безпрецедентні, як для України, умови реструктуризації боргу. Умови передбачали не лише надзвичайно низьку ставку за користування кредитом, а й значну пролонгацію строку його погашення – майже 30 років. Ці безпрецедентні умови були закріплені в меморандумі про взаєморозуміння, який був підписаний керівником компанії «ІСА Прайм» Олександром Башенком та керівництвом ПАТ «Укрсоцбанк» восени 2011 року. Проте О.Башенко не виконав умови меморандуму та відмовився підписувати угоди про внесення змін до кредитних договорів, які б закріпили пільгові умови обслуговування кредитів. Тож кредити й досі не погашаються.

Неспростовні факти маніпуляції позичальником заставним майном:

- рішення Господарського суду міста Києва по справі № 9/25 від 30.03.2010 року, за яким право власності на будівлю за адресою: м. Київ, вул. Набережно-Хрещатицька,9 було визнано за фізичною особою-підприємцем Башенком Олександром Борисовичем.
- рішення Господарського суду Києва по справі №2/349 від 24.12.2009 року, за яким право власності на офісний центр за адресою: м. Київ, вул. Амосова, 12А було визнано за ТОВ «Проект-А»
- рішення Голосіївського районного суду Києва по справі №2-6380/10 від 28.09.2010 року, яким було визнано недійсними договори, на підставі яких в заставу Банку передана земельна ділянка, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Жилянська, 47, та зобов'язано повернути її у власність ТОВ «Ренесанс-Нерухомість».
- рішення Голосіївського районного суду Києва по справі 2-5819/10 від 11.08.2010 року, яким було визнано недійсними договори, на підставі яких в заставу банку передана земельна ділянка, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Горького, 51, та зобов'язано повернути її у власність ТОВ «Етрекс-1».

Всі вказані рішення судів офіційно оприлюднені в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

За оцінкою журналу Forbes прибутковість бізнесу групи компаній «ІСА Прайм Девелопментс» складає 25 мільйонів доларів США на рік. За оцінками експертів ПАТ «Укрсоцбанк», такий показник дозволяє позичальнику одночасно бути прибутковим та обслуговувати отримані в ПАТ «Укрсоцбанк» кредити. Чи піддається логіці ситуація, коли одна з найприбутковіших компаній України опинилася у списку злісних боржників ПАТ «Укрсоцбанк»?

ДОВІДКА

Укрсоцбанк – український банк з 28-річною історією, що завжди був та залишається одним з лідерів ринку за обсягами активів, кредитних та депозитних портфелів, кількістю клієнтів, відділень та банкоматів.

Укрсоцбанк входить до приватної інвестиційної холдингової групи ABH Holdings S.A. (ABHH) зі штаб-квартирою у Люксембурзі. АВНН має інвестиції у фінансові установи в Україні, Білорусі, Російській Федерації, Казахстані та Нідерландах, а також представництва на Кіпрі та у Великобританії. До активів АВНН в Україні також входить АТ "Альфа-Банк" (Україна).

Наразі група ABH Holdings S.A. проводить консолідацію активів в Україні, що призведе до створення на базі АТ "Альфа-Банк" (Україна) найбільшого приватного банку в країні. Вдалий синтез та синергія двох фінустанов групи сприятиме підвищенню рівня технологій, якості сервісу для клієнтів, а також зниженню вартості та розширенню спектру послуг.


Соціальні мережі:

facebook.com


 

Прес-служба Укрсоцбанк

Телефон: 0 800 3000 90
Назад

Інтернет-банкінг
Фізичним особам
Юридичним особам
Відділення та банкомати
Контакти
0 800 3000 90 0 800 3000 90
0 800 3000 90 0 800 3000 90
Підтримка

Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні.

Номер для дзвінків з мобільного в межах України для абонентів Vodafone, Київстар та lifecell.

Тарифікація згідно з тарифним планом абонента.

Послуга Сallback для дзвінків з мобільного.

Дзвінки по Україні та з-за кордону за стандартними тарифами.

Курси застосовуються на дату фактичного списання коштів з рахунку та є наближеними до курсу банку при блокуванні необхідної суми на момент здійснення операції.
Спочатку вказана валюта карткового рахунку, далі - валюта розрахунку з платіжною системою.
Оцінка якості обслуговування

Зворотній зв'язок

Виникли запитання, пропозиції, зауваження?

Ми цінуємо співпрацю з Вами. Для того щоб поділитись своїми пропозиціями, зауваженнями, поставити запитання, будь ласка, заповніть форму зворотнього зв’язку, подану нижче або зателефонуйте до Контакт-центру АТ "Укрсоцбанк" за номером 0 800 5000 20 (дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні).

Я хочу отримувати інформацію про нові послуги Банку, акції та розіграші.

Поля є обов'язковими до заповнення