CLOSE
At a glance
Investors
Mission & values
Press & Media
Business model
Careers
Ukrsotsbank Worldwide
Ukrsotsbank Factsheet
Підтримка Друкувати Додати до улюбленного

Словенка Мета Кресе (Meta Krese) стала переможницею міжнародного конкурсу «Writing for CEE 2011» («Пишемо для ЦСЄ») за досягнення у журналістиці та отримала престижну нагороду

24.11.2011

Нагорода за репортаж про умови проживання циган у Словенії
Ганс-Дітріх Геншер (Hans-Dietrich Genscher) розповів про кризу в ЄС

Словенська журналістка та фотограф Мета Кресе стала переможницею Європейського міжнародного конкурсу «Writing for CEE 2011» за досягнення у журналістиці. За свій безцінний репортаж про умови проживання циган на своїй Батьківщині пані Кресе одержала нагороду у вівторок ввечері. Вона одержала винагороду у розмірі 5 000 євро та нагороду від АПА (Австрійського Агентства друку) та Банку Австрія восьмий раз. Колишній Міністр закордонних справ, Ганс-Дітріх Геншер (Hans-Dietrich Genscher), був почесним гостем цієї міжнародної щорічної презентації у Відні. Він розповів про сучасні проблеми Європи та свій політичний досвід в об’єднанні Європи.

У своєму відмінному репортажі, Мета Кресе зосередилась на складних умовах проживання циганської меншості в Словенії. Її стратегічно важливий та зворушливий репортаж під назвою «Visiting the Roma of Dolenjska» («В гостях у циган в регіоні Доленська») було опубліковано в словенській версії журналу «National Geographic» в березні цього року, який доповнювали фотографії Арне Ходалік (Arne Hodalic). Репортаж від першої особи, пані Кресе, яка народилася у 1955 році в Любляні, розповідає про умови проживання поселення регіону Доленська, де сім’ї живуть у жалюгідних умовах без електрики та водопостачання. Складається таке враження, ніби весь світ забув про них. Пані Кресе також оцінила комплексну дискримінацію меншості між 7000 та 12 000 особами у Словенії, які в більшості живуть в окремих поселеннях.

«Циган клеймують у нашому суспільстві, що, на превеликий жаль, впливає на відношення журналістів до них» - сказала пані Кресе під час презентації. Так, засоби масової інформації описують загальновідомі стереотипи про меншість, як критично висловилась пані Кресе. Її сумніви щодо того, чи характеристика бідності циган у засобах масової інформації є стереотипною, зникли після того, як вона потрапила до поселення, відзначила пані Кресе, дипломований агроном та культурний антрополог. «На відстані всього кілька кілометрів від міст, де люди живуть з шиком, панує убогість. Не легко миритися з таким фактом».

Таким чином, журналістка ставить під сумнів законодавство Словенії, у тому числі заборону щодо постачання води до незаконно побудованих хатин та відсутність організацій, що надають соціальну допомогу, працівники яких часто дискримінують меншість. Звичайно, є поселення циган у Словенії, які мають кращі умови проживання, ніж ті, які описала пані Кресе у своєму репортажі, «однак, доки ситуація суттєво не покращиться, мені здається, правильним буде говорити про це якнайбільше», - сказала пані Кресе.

Мета Кресе є журналістом та фотографом, яка працювала для кількох словенських газет та журналів. Вона одержала безліч нагород за свої журналістські роботи та фотографії. Нагорода «Writing for CEE» за досягнення у журналістиці спрямована на заохочення журналістського дослідження Європи та Європейської інтеграції, та відзначає роботи, які роблять значний внесок у подолання бар’єрів.

До списку попередніх переможців ввійшли чеський журналіст Любос Палата (Lubos Palata) (2004), болгарський автор Діана Іванова (Diana Ivanova) (2005), боснійський журналіст Сефік Даутбеговіч (Sefik Dautbegovic) (2006), австрійський автор Мартін Ляйденфрост (Martin Leidenfrost) (2007), Анна Коксіду (Anna Koktsidou), яка народилася у Греції та виросла у Німеччині (2008), австрійський журналіст, що займається незалежними розслідуваннями, Флоріан Кленк (Florian Klenk) (2009) та боснійський автор Азра Нуефендік (Azra Nuhefendic) минулого року.

Остання одержала нагороду за репортаж під назвою «Потяг» («The Train»), який описує поїздку на потязі з Белграду до Сараєво після повторного відкриття залізничної дороги, яка не функціонувала з часів війни у Боснії.

До складу членів журі, які зустрічаються у різних групах, ввійшли: чеський соціолог Мілан Шмід (Milan Smid), словацький публіцист Міхаель Берко (Michael Berko), консультант з питань зв’язку Ілдіко Фюреді-Коларік (Ildico Füredi-Kolarik), польські журналісти Ігор Янке (Igor Janke) та Павел Браво (Pawel Bravo), колишній радник Президента Чехії Йірі Пее (Jiri Pehe), угорський радіожурналіст Юлія Вараді (Julia Varadi), болгарська письменниця Яніна Драгостінова (Janina Dragostinova), прес службовець ЦСЄ Банку Австрія Тімон Кізенхофер (Tiemon Kiesenhofer) та голова відділу зовнішньої політики АПА Амброс Кіндел (Ambros Kindel).

Репортаж переможця буде розміщено на сайті: www.apa.at/cee-award/ ввечері у вівторок.

ДОВІДКА

Укрсоцбанк – український банк з 28-річною історією, що завжди був та залишається одним з лідерів ринку за обсягами активів, кредитних та депозитних портфелів, кількістю клієнтів, відділень та банкоматів.

Укрсоцбанк входить до приватної інвестиційної холдингової групи ABH Holdings S.A. (ABHH) зі штаб-квартирою у Люксембурзі. АВНН має інвестиції у фінансові установи в Україні, Білорусі, Російській Федерації, Казахстані та Нідерландах, а також представництва на Кіпрі та у Великобританії. До активів АВНН в Україні також входить АТ "Альфа-Банк" (Україна).

Наразі група ABH Holdings S.A. проводить консолідацію активів в Україні, що призведе до створення на базі АТ "Альфа-Банк" (Україна) найбільшого приватного банку в країні. Вдалий синтез та синергія двох фінустанов групи сприятиме підвищенню рівня технологій, якості сервісу для клієнтів, а також зниженню вартості та розширенню спектру послуг.


Соціальні мережі:

facebook.com


 

Прес-служба Укрсоцбанк

Телефон: 0 800 3000 90
Назад

Інтернет-банкінг
Фізичним особам
Юридичним особам
Відділення та банкомати
Контакти
0 800 3000 90 0 800 3000 90
0 800 3000 90 0 800 3000 90
Підтримка

Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні.

Номер для дзвінків з мобільного в межах України для абонентів Vodafone, Київстар та lifecell.

Тарифікація згідно з тарифним планом абонента.

Послуга Сallback для дзвінків з мобільного.

Дзвінки по Україні та з-за кордону за стандартними тарифами.

Курси застосовуються на дату фактичного списання коштів з рахунку та є наближеними до курсу банку при блокуванні необхідної суми на момент здійснення операції.
Спочатку вказана валюта карткового рахунку, далі - валюта розрахунку з платіжною системою.
Оцінка якості обслуговування

Зворотній зв'язок

Виникли запитання, пропозиції, зауваження?

Ми цінуємо співпрацю з Вами. Для того щоб поділитись своїми пропозиціями, зауваженнями, поставити запитання, будь ласка, заповніть форму зворотнього зв’язку, подану нижче або зателефонуйте до Контакт-центру АТ "Укрсоцбанк" за номером 0 800 5000 20 (дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні).

Я хочу отримувати інформацію про нові послуги Банку, акції та розіграші.

Поля є обов'язковими до заповнення