CLOSE
At a glance
Investors
Mission & values
Press & Media
Business model
Careers
Ukrsotsbank Worldwide
Ukrsotsbank Factsheet
Підтримка Друкувати Додати до улюбленного

«UniCredit залишиться загальноєвропейським банком»

06.10.2010

Федеріко Гідзоні народився в П’яченці (Італія). Йому виповнилось 55 років (15 з яких він провів за кордоном). 30 вересня 2010 року його було призначено Головним керуючим UniCredit. Після дня зустрічей проведених із керівниками Групи та пресою, Гідзоні дає своє перше інтерв’ю, в якості Головного керуючого. Сидячи поряд із Головою Ради директорів – Дітером Рамплем у головному офісі банку в Piazza Cordusio у Мілані, він не приховує своїх емоцій та гордості щодо нещодавнього призначення. «Мій перший телефонний дзвінок було адресовано Алессандро Профумо, людині яка побудувала цю Групу».

Зранку до Гідзоні зателефонував прем’єр-міністр Італії Сільвіо Берлусконі та висловив найкращі побажання. Разом із Рамплем, він зв’язався з банком Італії та з Міністерством економіки, які планує відвідає з особистим візитом у найближчі декілька днів.

Не зважаючи на зауваження Банку, щодо делікатного порушення цієї теми, наша розмова не могла не початись із питання про відставку Профумо.

Пане Рампль, якою була справжня причина рішення Ради директорів щодо пана Профумо?

Рампль: Звільнення Профумо з Групи стало однією з найбільш складних подій у моєму житті. Я розумію Вашу цікавість, але не маю ані можливості, ані бажання розповсюджуватись на цю тему. Адже пан Профумо доклав чималих зусиль до побудови Банку. Під час фінансової кризи, ми працювали разом аби захистити його незалежність. Однак, згодом, з’явилось деяке напруження між ним та Радою директорів. Скажемо так: виникли питання стосовно управління та розподіленням ролей. До пріоритетів слід відносити не окремі індивідуальності, а насамперед Банк. Тому, після 15 років плідної роботи Профумо на керуючих позиціях, мабуть, настав час змін.

Даруйте мою наполегливість: чи правда те, що пропозиція продати Mediocredito керівництву Poste Italiane та корпоративній спільноті, щоб уряд зміг створити Banca del Sud (південний банк), теж відіграла роль у прийнятті цього рішення? Цей продаж буде здійснено чи відкладено?

Гідзоні: Зараз Mediocredito займаюсь я, а тому можу детальніше розповісти про наші наміри. Mediocredito не відноситься до наших стратегічних активів. Ту ж саму бізнес-функцію можуть виконувати інші компанії у складі Групи. Тож переговори продовжуються. Остаточний продаж буде залежати від запропонованої вартості.

Два роки тому, говорячи про пана Профумо, Голова ради директорів Рампль зауважив: «Він — це Банк». Хто представляє Банк зараз? Може Ви, пан Рампль? Чи Головний керуючий Гідзоні? Чи Рада директорів?

Рампль: Існують банкіри, які безумовно доклали зусиль для того, щоб зробити Банк таким, яким ми його сприймаємо зараз. Але й потужну міжнародну Групу, до складу якої входить 165 тис. працівників, представляє склад топ-менеджменту. Говорити про банк, як про конкретну особистість є не коректним. Наприклад, група Santander не представлена лише Еміло Ботіном. Нею керує величезна міжнародна команда топ-менеджерів. Теж саме стосується і UniCredit.

Гідзоні: Слід також віддати належне пану Профумо. Він зібрав потужну команду, яка весь цей час ефективно працювала пліч-о-пліч із ним.

Але Ви починали пошук правонаступника поза межами компанії. Ви навіть намагались залучити Андреа Орсела з BofA-Merrill Lynch, інвестиційного банкіра, біографія якого дуже відрізняється від пана Гідзоні. Як Ви це поясните?

Рампль:Коли потужна Група має назначити нового Головного керуючого, усі варіанти мають бути ретельно зважені. Ми зв’язувались із паном Орселом, адже дуже високо цінуємо його професійні здібності. Члени правління врахували та зважили всі варіанти. Вибір на користь пана Гідзоні було зроблено одноголосно. Адже ми вважаємо в нього є всі якості, необхідні для керування банком у найближчі роки.

Стосовно “Fondazioni”, чи прав у зауваженнях Cesare Geronzi, щодо їх вирішальної ролі у відставці Профумо? І яка міра політичного втручання у цю справу?

Рампль: Не було ніякого політичного втручання. У Fondazioni були ті ж самі права акціонера, як і у всіх інших. Дозвольте також нагадати, що ми маємо найбільш інтернаціональне правління серед усіх італійських банків. Чим і пишаємось.

Збільшення кількості лівійських інвесторів, котрі зараз зберігають 7,5%, викликало деякі протиріччя з боку фонду заснованого в Абу-Дабі, який зберігає 4,9%. Не говорячи вже про стійку присутність представників з Німеччини у Раді директорів, кількість яких не є пропорційною до їх долі капіталу. Чи стає UniCredit все менш «італіанізованим»?

Гідзоні: Щодо лівійців, Голова ради директорів Рампль та вся Рада директорів вже повідомили, що їм необхідно ознайомитись із документацією для подальшої оцінки незалежності цих двох інвестиційних составів. Взагалі, я можу сказати, що кожний потужних банк відчуває потребу в стабільних, довгострокових інвесторах. Тому появу і лівійців і Абу-Дабі слід розцінювати як крок у цьому напрямку.

Рампль: Присутність представників з Німеччини у Раді обумовлена угодою злиття, укладеною між UniCredit та HVB, котра на даний момент вже закінчила свій термін дії. Раду ж було обрано на 3-літній термін у 2009 році на зібранні акціонерів. До составу наших акціонерів також входять Allianz, з долею більш 2%, і дещо меншу частку утримує AVZ Foundation (Вена), колишній акціонер Bank Austria. Більш того, колишній міністр фінансів Німеччини, Теодор Вайгель, займає посаду у Раді директорів і був призначений на неї Assogestioni.

Давайте поговоримо про топ-менеджмент. Хто буде новим Генеральним директором?

Гідзоні: В мене вже є певні ідеї щодо того, як організувати процес призначення на посади. Але ж мене самого було призначено тільки 24 години потому, тож будь ласка дайте мені декілька днів на те, щоб окремо поспілкуватись із кожним менеджером. Я переконаний, що знайдеться для кожного своє місце.

Що стоїть на порядку денному для Вас насамперед?

Гідзоні: Найближчим часом, окрім визначення команди топ-менеджменту, я продовжу роботу над проектами, які зараз знаходиться у процесі. В Італії запуск проекту навіть одного банку є дуже важливим, адже ми намагаємось наново скріпити зв’язок на місцевому рівні. І це не просто гучні слова. Це величезний організаційний проект, який завдяки своєму належному заснуванню, приведе нас до створення ще 100 місцевих банків.

Італія налічує приблизно 50% активів Групи, але у 2009 році було вкладено тільки 5-10% прибутку. Яким чином придбання Capitalia вплинуло на ці показники?

Гідзоні: Купівля Capitalia мала набагато більше переваг, ніж недоліків. Завдяки зливанню, ми отримали суттєвий розподіл витрат. Проблеми треба шукати в іншому місці. Деякі з них загально італійські, наприклад, типовий для Італії низький рівень капіталізації компаній, порівняно з німецьким. Або інша ставка економічного зростання. На додачу, ще й той факт, що дуже складно для будь кого отримувати прибуток у роздрібному банківському секторі з поточним рівнем процентної ставки.

Але загальне враження складається таке, що UniCredit має свої власні проблеми. І на комерційному рівні також…

Гідзоні: Ми не ховаємось від власних труднощів. Інакше, ми б не запустили такий потужній проект, як «єдиний банк». У нас достатньо ресурсів для перезапуску нашого бізнесу і в Італії також. Тимчасом, ми реорганізуємо нашу мережу філій. Закрили 600 відділень і продовжуємо концентруватись на заощадженні витрат.

Яка міра правди у розмовах про те, що німецький бізнес може бути відділено і повернуто Німеччині?

Рампль: Це припущення і ніколи не обговорювалось ніким із нас.

Що стосовно центральної та східної Європи?

Гідзоні: Я вже сказав, що ми плануємо залишити деякі території. Наприклад, балтійські країни. Також ми розглянемо цей варіант і стосовно інших країн, де наша доля ринку не є значною. В країнах, таких як Словенія – де ми є 7(сьомим) за величиною банком – сконцентруємось більш на корпоративному бізнесі ніж на роздрібному. У Польщі та Туреччині ми плануємо і подальший розвиток. Ці країни – особливо Туреччину – можна порівнювати із країнами BRIC. У державі з населенням 75 мільйонів, ставкою економічного зростання 10% нам належить банк-лідер з кількістю філій – 950. Тому ми будемо продовжувати інвестування у цьому напрямі.

Чи було придбання банку в Казахстані у 2007 році помилкою? Ходять чутки, що це одна з помилок у якій було звинувачено пана Профумо. Чи виставлений цей банк зараз на продаж?

Гідзоні: Озираючись назад, можна сказати, що це не було прибутковим інвестуванням. Але й у той самий час, умови для цієї угоди були дуже сприятливими. Казахстан – це країна з великою кількістю природних ресурсів та потужним потенціалом. Багато інших західних банків також представлені там. У даний момент, ми працюємо над його реструктуризацією, з метою виходу на прибуток. Зараз напевно не найкращий час для його продажу.

Щодо продажу, чи може долю Mediobanca бути виставлено на продаж? Та яка міра правди у недавніх розмовах про можливе злиття з UniCredit?

Рампль: Ми неодноразово стверджували що Mediobanca – стратегічне підприємство. Продаж якого за поточними цінами не є вірним рішенням. Зливання Mediobanca та UniCredit? Мені дуже важко уявити переваги такого рішення.

Стосовно Basel 3: USB нещодавно заявив, що він може не розподілити дивіденди у спробі підтримати капітал. Чи розглядається така імовірність у UniCredit?

Гідзоні: Ні в якому разі. Ми володіємо достатнім капіталом, щоб відповідати новим правилам Basel 3 без посилання на вищезазначені дивіденди. І звичайно ми розуміємо необхідність працювати над оптимізацією розміщення капіталу. Нам доведеться переглянути нашу модель бізнесу для певних видів діяльності. Європейські банки значно обмеженіші порівняно з американськими через регуляторні структури окремих банків. У Польщі, наприклад, ми маємо показник достатності капіталу першого рівня 18%, в той час як у Хорватії він дорівнює 20%. Але вільні кошти не можуть бути з легкістю передані з одного місця в інше.

Гідзоні і політика: До теперішнього часу Ви працювали за кордоном, де контролювали 19 банків у 16 країнах. Які у Вас відносини з тамошнім урядом?

Гідзоні: Коли Ви працюєте у іноземній країні, Вас мають сприймати як місцевого. Наприклад, під час фінансової кризи я завжди намагався підтримати економіку і компанії тих країн. Але, вочевидь, політикам не слід втручатись до приватного сектору діяльності банків. До цього часу, у мене не виникало проблем такого характеру.

Цікаве питання, з італійським присмаком, для пана Гідзоні. Ви теж, як і пан Профумо, підтримали демократичну партію Італії на першому турі виборів?

Гідзоні (посміхається): Ви знаєте, не можу пригадати.

ДОВІДКА

Укрсоцбанк – український банк з 28-річною історією, що завжди був та залишається одним з лідерів ринку за обсягами активів, кредитних та депозитних портфелів, кількістю клієнтів, відділень та банкоматів.

Укрсоцбанк входить до приватної інвестиційної холдингової групи ABH Holdings S.A. (ABHH) зі штаб-квартирою у Люксембурзі. АВНН має інвестиції у фінансові установи в Україні, Білорусі, Російській Федерації, Казахстані та Нідерландах, а також представництва на Кіпрі та у Великобританії. До активів АВНН в Україні також входить АТ "Альфа-Банк" (Україна).

Наразі група ABH Holdings S.A. проводить консолідацію активів в Україні, що призведе до створення на базі АТ "Альфа-Банк" (Україна) найбільшого приватного банку в країні. Вдалий синтез та синергія двох фінустанов групи сприятиме підвищенню рівня технологій, якості сервісу для клієнтів, а також зниженню вартості та розширенню спектру послуг.


Соціальні мережі:

facebook.com


 

Прес-служба Укрсоцбанк

Телефон: 0 800 3000 90
Назад

Інтернет-банкінг
Фізичним особам
Юридичним особам
Відділення та банкомати
Контакти
0 800 3000 90 0 800 3000 90
0 800 3000 90 0 800 3000 90
Підтримка

Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні.

Номер для дзвінків з мобільного в межах України для абонентів Vodafone, Київстар та lifecell.

Тарифікація згідно з тарифним планом абонента.

Послуга Сallback для дзвінків з мобільного.

Дзвінки по Україні та з-за кордону за стандартними тарифами.

Курси застосовуються на дату фактичного списання коштів з рахунку та є наближеними до курсу банку при блокуванні необхідної суми на момент здійснення операції.
Спочатку вказана валюта карткового рахунку, далі - валюта розрахунку з платіжною системою.
Оцінка якості обслуговування

Зворотній зв'язок

Виникли запитання, пропозиції, зауваження?

Ми цінуємо співпрацю з Вами. Для того щоб поділитись своїми пропозиціями, зауваженнями, поставити запитання, будь ласка, заповніть форму зворотнього зв’язку, подану нижче або зателефонуйте до Контакт-центру АТ "Укрсоцбанк" за номером 0 800 5000 20 (дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні).

Я хочу отримувати інформацію про нові послуги Банку, акції та розіграші.

Поля є обов'язковими до заповнення