CLOSE
At a glance
Investors
Mission & values
Press & Media
Business model
Careers
Ukrsotsbank Worldwide
Ukrsotsbank Factsheet
Підтримка Друкувати Додати до улюбленного

Дітер Рампль, голова Ради директорів UniCredit Group: «Довкола UniCredit Group роїлося стільки чуток, що банку необхідно було змінити керівництво», інтерв’ю італійський газеті Corriere della Sera

29.09.2010

«Алессандро Профумо перетворив UniCredit Group на важливого гравця. Завдяки його величезним зусиллям ми стали міжнародною загальноєвропейською банківською установою. Нелегко відступати від обраного, але зміна керівництва була необхідною. Наші стратегії не змінюються. За кілька тижнів буде обрано нового керуючого, який відповідатиме вимогам такого потужного банку як UniCredit».

Нещодавно у внутрішній мережі банку з’явилося відео з Дітером Рамплєм, яке транслювалося на всі 22 країні, в яких UniCredit Group має свої представництва».

Через зайнятість робочими питаннями, пов’язаними з тимчасовим виконанням обов’язків головного керуючого, Рампль залучився підтримкою колишньої «команди Профумо», а саме Роберто Нікастро, Паоло Фіорентіно, Федеріко Гідзоні та Серджо Ермотті.

Не зважаючи на напружений графік і тривале засідання Ради директорів, на якому її члени висловили вотум недовіри головному керуючому, який стояв на чолі Групи протягом останніх 15 років, пан Рампль знайшов час для розмови і дав зрозуміти, що стабільності, безперервній діяльності і незалежності банку нічого не загрожує.

Це інтерв’ю – чіткий сигнал для 165000 співробітників банку, які змушені були стикнутися зі шквалом чуток і спекуляцій, що могли паралізувати роботу банку.

Для багатьох ця ситуація виглядала так, ніби Профумо врешті-решт вижили з Групи.

Ні, насправді це не так. Ухвалене Радою директорів рішення не було прийняте «проти» якоїсь конкретної особи. Це було рішення «в інтересах» банку.

Рада дійшла висновку, що після 15 років настав час для зміни керівництва.

Але здалося, що це сталося надто швидко...

Навпаки. Для нас було важливо діяти швидко, щоб зменшити згубний вплив чуток і спекуляцій на компанію і її співробітників. Виверження вулкана було припинено.

Однак наступника ще не названо. Хіба це не є незвичним?

Дійсно, зазвичай наступника призначають одразу. Але довкола цієї події було надто багато спекуляцій і надуманих історій, які породжували чутки про наш банк, що має міцні позиції як в Італії, так і на міжнародному рівні.

Як довго UniCredit Group залишатиметься без головного керуючого?

Протягом якнайкоротшого проміжку часу. Кілька тижнів максимум. Не сумнівайтеся, в моїх інтересах завершити цей процес якнайшвидше.

Чи маєте Ви уявлення про майбутнього кандидата? Звичайно, Алессандро Профумо нелегко буде замінити.

Я можу лише сказати, що ми розглядатимемо кандидатів як на внутрішньому, так і на зовнішньому рівнях.

Я хотів би підтримати цю ідею, нагадавши, що лише 6 місяців тому Ви захищали Профумо від нападу італійських банківських установ, які прагнули його усунення. Що змінилося за цей час?

Протягом часу відбулися певні зміни, які виявилися несумісними з нашою стратегією.

Що Ви маєте на увазі?

Я погодився на конфіденційність у цьому питанні, і я дотримаюся свого слова.

 

Але Ви говорили співробітникам про розбіжності у поглядах на управління.

Так, це вірно. Я цього не заперечую.

Тож, були певні розбіжності між Вашими поглядами і поглядами Профумо?

Ні, нічого особистого. Рішення прийняла Рада директорів.

 

Це рішення стало поворотним після 15-річного головування Алессандро Профумо, який перетворив UniCredit на потужний банк, який ніколи не припиняв свого розвитку.

 

Ані я, ані хтось інший не заперечує, що Профумо вдалося вписати важливий розділ в історію банку. Він перетворив UniCredit на європейський банк, не втративши при цьому його італійську основу. Допоки я працюю в Групі, ця модель не зміниться. UniCredit Group є міжнародним незалежним банком.

Але політика, безумовно, відіграла свою роль. Про це йшлося у повідомленнях, які з’явилися за останні кілька днів.

Висловлюватися – це одне, інша справа – впливати на рішення. У нас є Рада директорів у складі 23 членів, які є представниками ключових національних і міжнародних організацій: від італійських установ до таких груп, як Allianz, і таких компаній, як Daimler *

З Вашого дозволу я трохи похвалюся і скажу, що завдяки цьому наша Рада директорів має один з найвищих рангів в Італії та Європі.

Той, хто вважає, що політика відіграє роль у прийнятті наших рішень, помиляється.

Голова італійської партії Lega, Умберто Боссі, зазначив, що він стурбований тим, що банк може перейти до рук німців.

Можливо, небагато людей про це знають, але я австрієць, а не німець. У будь-якому разі, якби я був інвестором і мав багато грошей, то інвестував би в банк, який має подібні міцні позиції в Італії та Європі. Ми є великим банком, і я можу Вас запевнити, що нас нелегко збити з ніг.

Такої думки не лише Боссі, але й мер Верони Флавіо Тосі.

 

Вибачте, але Тосі та інші місцеві посадові особи не є акціонерами банку.

Але установи, про які вони згадували, є акціонерами.

Я повторюю: якщо Ви вважаєте, що Рада директорів такого рангу дозволить собі перебувати під впливом політиків, то Ви помиляєтесь.

Джуліо Тремонті, міністр економіки Італії, стурбований відкритою вакансією на посаду головного керуючого UniCredit Group. За повідомленнями преси, його не тішить цей факт.

Якщо це правда, то мені дуже шкода. Якщо Тремонті потребує більше інформації, то я, звичайно, готовий з ним це обговорити та пояснити йому все, що відбулося, починаючи з того, що рішення було прийнято виключно в інтересах банку.

Банк Італії також наголосив на важливості швидко закрити вакансію на найвищу посаду.

Банк Італії має рацію. Але я хотів би відзначити, що це стосується і Профумо, який, до речі, нещодавно взяв на себе деякі важливі міжнародні зобов'язання (примітка редактора: він є головою Європейської банківської федерації), завдяки чому UniCredit Group може впевнено розвиватися й надалі. У нас чудова команда менеджерів у 22 країнах. Алессандро, звичайно, не брав постійної участі в повсякденній діяльності банку.

У пресі з’явилася інформація про втручання уряду в діяльність Групи. Навіть ішлося про голову Правління Generali Чезаре Джероні.

Я прочитав чимало «диких фантазій» на цю тему. Я впевнений, Ви розумієте, що я вважаю за краще не коментувати ці надумані історії.

Чи можна стверджувати, що Лівія не має жодного відношення до цієї історії?

Саме так. Лівія в якості інвестора ніколи не створювала проблем. У будь-якому разі, з приходом нових акціонерів відкрилися важливі перспективи.

Багато людей вважають, що залучення коштів Муаммара Каддафі в капітал банку викликало скарги на адресу Профумо.

Банк опинився у доволі нестабільному становищі, тому ми були змушені реагувати

негайно.

Чи були Ви поінформовані про швидке придбання 2,5% акцій банку лівійською стороною у серпні на 2,5%? Посол Лівії в Римі, Хафед Гаддур, стверджує, що Ви знали про це.

У квітні 2009 року голова Центрального банку Лівії, Фархат Омар, зустрівся зі мною і паном Профумо. Тоді він «загалом» цікавився UniCredit Group. На той час банк Тріполі вже придбав готівку та акції на ринку. Ми з Алессандро обговорювали це потому. Я висловив певні побоювання стосовно частки Лівії, яка перевищувала п’ятивідсотковий поріг. Але я нічого не почув у відповідь. Я й гадки не мав, що купівлю здійснив Фонд національного добробуту Лівії.

За угодою, укладеною з Антимонопольним комітетом Італії під час придбання Capitalia, Ви не повинні брати участь у засіданнях Ради директорів UniCredit Group з питань страхування та інвестиційного банкінгу, допоки Ви займаєте посаду в Mediobanca. Наразі Ви є заступником голови Правління в ньому. Чи не створить це проблем у найближчі тижні?

Перехідний період буде настільки коротким, що жодних проблем не виникне. Звісно, якщо процес затягнеться, це буде неприйнятним для нас.

Навіть за наявності постійних чуток про злиття Mediobanca і Generali...

Я нічого не знаю про ці чутки, і я думаю, що можу сказати, яким буде Ваше наступне питання. Частка акцій Mediobanca є стратегічною, тому ми не будемо її продавати.

________________________________________

* Daimler не є акціонером UniCredit Group

ДОВІДКА

Укрсоцбанк – український банк з 28-річною історією, що завжди був та залишається одним з лідерів ринку за обсягами активів, кредитних та депозитних портфелів, кількістю клієнтів, відділень та банкоматів.

Укрсоцбанк входить до приватної інвестиційної холдингової групи ABH Holdings S.A. (ABHH) зі штаб-квартирою у Люксембурзі. АВНН має інвестиції у фінансові установи в Україні, Білорусі, Російській Федерації, Казахстані та Нідерландах, а також представництва на Кіпрі та у Великобританії. До активів АВНН в Україні також входить АТ "Альфа-Банк" (Україна).

Наразі група ABH Holdings S.A. проводить консолідацію активів в Україні, що призведе до створення на базі АТ "Альфа-Банк" (Україна) найбільшого приватного банку в країні. Вдалий синтез та синергія двох фінустанов групи сприятиме підвищенню рівня технологій, якості сервісу для клієнтів, а також зниженню вартості та розширенню спектру послуг.


Соціальні мережі:

facebook.com


 

Прес-служба Укрсоцбанк

Телефон: 0 800 3000 90
Назад

Інтернет-банкінг
Фізичним особам
Юридичним особам
Відділення та банкомати
Контакти
0 800 3000 90 0 800 3000 90
0 800 3000 90 0 800 3000 90
Підтримка

Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні.

Номер для дзвінків з мобільного в межах України для абонентів Vodafone, Київстар та lifecell.

Тарифікація згідно з тарифним планом абонента.

Послуга Сallback для дзвінків з мобільного.

Дзвінки по Україні та з-за кордону за стандартними тарифами.

Курси застосовуються на дату фактичного списання коштів з рахунку та є наближеними до курсу банку при блокуванні необхідної суми на момент здійснення операції.
Спочатку вказана валюта карткового рахунку, далі - валюта розрахунку з платіжною системою.
Оцінка якості обслуговування

Зворотній зв'язок

Виникли запитання, пропозиції, зауваження?

Ми цінуємо співпрацю з Вами. Для того щоб поділитись своїми пропозиціями, зауваженнями, поставити запитання, будь ласка, заповніть форму зворотнього зв’язку, подану нижче або зателефонуйте до Контакт-центру АТ "Укрсоцбанк" за номером 0 800 5000 20 (дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні).

Я хочу отримувати інформацію про нові послуги Банку, акції та розіграші.

Поля є обов'язковими до заповнення