CLOSE
At a glance
Investors
Mission & values
Press & Media
Business model
Careers
Ukrsotsbank Worldwide
Ukrsotsbank Factsheet
Підтримка Друкувати Додати до улюбленного

Дітер Рампль: «UniCredit залишається незалежним банком», інтерв’ю голови Ради директорів UniCredit Group німецькій газеті Frankfurter Allgemeine Zeitung

29.09.2010

Дітер Рампль має знайти новий шлях розвитку банківської групи, учасником якої є також HVB (Hypo-Vereinsbank) з головним офісом у Мюнхені. Пан Рампль лише тимчасово матиме виконавчі повноваження. Тим не менш, він має намір зберегти незалежність у прийнятті рішень.

Пане Рампль, чому головний керуючий UniCredit Group, Алессандро Профумо, був змушений піти у відставку?

Після 15 років управління компанією зміна керівництва стала необхідністю. Пан Профумо і члени Ради директорів UniCredit Group разом дійшли висновку, що настав час для нового старту.

Чи мали місце особисті розбіжності між Вами, як головою Ради директорів, і паном Профумо, які могли стати причиною відставки?

Жодної боротьби за владу між паном Профумо і мною не було. Рішення було прийняте виключно в інтересах банку, наших співробітників і клієнтів.

Раніше, у момент злиття UniCredit Group і HypoVereinsbank, Ви, здавалося, були найкращими друзями. Які Ваші стосунки останнім часом?

Пан Профумо був моїм партнером по злиттю між UniCredit і Hypo-Vereinsbank. У нас були спільні ідеї щодо створення європейського банку, який мав би міцні позиції на ключових європейських ринках і характеризувався б високим рівнем зростання у Східній Європі. Ми багато працювали разом і багато чого досягли. Тому особисто я сприйняв це рішення важко. Тим не менш, коли мова йде про майбутнє банку, відносини між людьми повинні мати другорядне значення.

Як Ви оцінюєте термін повноважень пана Профумо?

Пан Профумо керував банком дуже добре і досить успішно. За цей час він перетворився із середнього італійського банку на провідного гравця на національному рівні, а згодом на великий міжнародний банк. Таке зростання має своє відображення у вартості на фондовій біржі – на початку вартість Credito Italiano в еквіваленті становила 1,5 млрд. євро, а на сьогоднішній день ринкова капіталізація UniCredit Group становить приблизно 40 млрд. євро.

Італійські засоби масової інформації повідомляють, що збільшення частки Лівії в капіталі UniCredit Group до більш ніж 7 відсотків призвело до відставки пана Профумо, що нібито пан Профумо привів зовнішніх партнерів до банку, не повідомивши про це інших зацікавлених осіб. Це правда?

Лівійський приклад не був вирішальним для прийняття рішення Радою директорів. Жодного зв'язку між відставкою пана Профумо і часткою Лівії не існує. Припущення, що лівійська сторона виступила з пропозицією поглинання є повною нісенітницею. Конфлікт з приводу частки Лівії, про який ходили чутки, стосувався не власне частки, а шляхів і методів управління. Це все можна описати одним ключовим словом – «корпоративне управління».

За іншою інформацією, фундації ощадних кас Північної Італії, які є важливими акціонерами UniCredit Group, не були задоволені паном Профумо. Чи зможуть вони тепер збільшити власний відсотковий дохід на регіональному і місцевому рівнях через співпрацю з UniCredit Group?

UniCredit є сучасним міжнародним банком. Збільшення відсоткового доходу банку завжди було нашим пріоритетним завданням. Ми маємо намір і надалі йти цим шляхом. Я це гарантую.

Тим не менш, регіональна італійська партія Lega Nord (Ліга Півночі) оголосила про свій намір впливати на діяльність банків на всіх рівнях. Наразі Lega Nord формує уряди в областях Венето і П’ємонт і має більший вплив на фундації, тобто на Ваших акціонерів. Чи може ця стратегія буде успішною?

Зовсім ні. Склад Ради директорів UniCredit Group і власники контрольних пакетів акцій не змінилися. З огляду на це, основна стратегія банку також залишатиметься незмінною.

Рішення щодо зміни керівництва було ухвалено на найвищому рівні і стосується всіх членів Ради директорів. Чи існує ризик конфлікту інтересів між акціонерами і членами Ради директорів, якщо фундації Північної Італії прагнутимуть збільшити свій відсотковий дохід?

Рада директорів у її нинішньому складі має виконувати свої функції до 2012 року. Жодних змін не буде.

За даними італійських ЗМІ, слід очікувати внутрішнього розподілу на рівні Ради директорів та посилення втручання з боку італійських політиків.

Це спекуляція. Кожен намагається щось сказати. Допоки я з Групою, моя мета – запобігати впливу на банк. З огляду на це, я слідуватиму тим самим принципам, що й пан Профумо.

Чи маєте Ви підтримку?

Рада директорів тієї самої думки. Незалежність банку захищала і захищає не лише команда менеджерів, але й Рада директорів UniCredit Group. У ній представлені не лише фундації, але й топ-менеджери з-за кордону, підприємці, приватні італійські акціонери, а також незалежні експерти.

Загальною є тенденція інформувати політичні сили і голову Центрального банку про важливі зміни у веденні бізнесу в Італії і у фінансовому світі. Чи обговорювали Ви це питання перед несподіваною відставкою пана Профумо?

Відставку пана Профумо прийняла Рада директорів, без жодного впливу зовнішніх сторін. Звичайно, я поінформував відповідні установи після прийняття рішення.

Коли буде призначено наступника пана Профумо?

У мене завдання знайти наступника протягом найближчого часу. Наразі ми розглядаємо різні можливі кандидатури як на внутрішньому, так і на зовнішньому рівнях. Я знайду найкраще рішення для банку і запропоную Раді директорів достойного наступника. Усе, що Ви чуєте в засобах масової інформації з цього приводу, є виключно чутками.

В Італії занепокоєні, що саме Ви можете стати наступником пана Профумо? Що Ви можете сказати з цього приводу?

Я зовсім не зацікавлений бути обраним головним керуючим банку. Я керуватиму банком спільно з командою менеджерів лише протягом перехідного періоду, допоки не буде призначено нового головного керуючого.

Наскільки «італійською» є Група банків UniCredit і наскільки «італійською» вона буде в майбутньому?

Ми не є ані італійським, ані німецьким банком. Ми – міжнародний банк. Лише 45 відсотків усіх операцій здійснюються в Італії, решта – в інших країнах. Ми є європейський банком, який має ключові ринки в Італії, Німеччини та Австрії, а також великі можливості для розвитку в країнах Східної Європи.

З точки зору італійців, німці зараз надмірно представлені у Раді директорів. Присутність німецької сторони в Раді директорів була ухвалена у ході злиття UniCredit Group і Hypo-Vereinsbank. Втім, серед акціонерів німців поменшало. Ці явища сумісні?

Разом зі мною у Раді директорів троє німецьких представників. Крім того, асоціація італійських менеджерів з управління активами призначила Тео Вайгеля своїм представником. Дійсно, Munich Re вийшов з групи акціонерів, і тільки Allianz залишився серед основних акціонерів UniCredit Group. Тим не менш, це не мало наслідків для складу Ради директорів.

Яким чином UniCredit Group вдалося вистояти в умовах фінансової кризи?

У жодному кварталі ми не зазнали збитків, тому що ми не надавали субстандартних кредитів і не здійснювали діяльність за межами Європи. Ми подолали кризу без державної допомоги. Як потужний європейський комерційний банк, ми інвестуємо в бізнес наших клієнтів на внутрішніх ринках. Тим не менш, ми також постраждали, оскільки фінансова криза переросла в економічну...

Втім, криза показала, що UniCredit Group потребувала збільшення власного капіталу.

Перед початком фінансової кризи ми не мали найкращих показників власного капіталу серед інших банків. Однак, до того часу ми мали можливість постійно зміцнювати основу власного капіталу завдяки нашим прибуткам. Коли настала криза, це було вже неможливо, тому ми звернулися до акціонерів з проханням, збільшити капітал у два рази. Таким чином, коефіцієнт достатності нашого основного капіталу зріс з 5,8 до 8,4 відсотка.

Чи не з’явилася повторно спокуса спекулювати на ринках, які одужують після кризи?

Ми не граємо в азартні ігри на гроші банку. Інструменти інвестиційного банкінгу використовуються виключно в інтересах наших клієнтів, а не для нашої особистої вигоди.

Чи не тому UniCredit Group доводиться задовольнятися нижчим рівнем прибутковості?

Ми повинні безперервно покращувати показники нашої доходності і ми це робимо. У той же час, ми, як усі банки, маємо відмовитися від колишніх рівнів доходності і призвичаїтись до нових.

В Італії місцеві політики вимагають бути більш щедрими у наданні кредитів задля того, щоб забезпечити виживання малих підприємств. Чи будете Ви слідувати цим вимогам?

Ми повинні обережно поводитися з грошима інвесторів. Нам дозволено надавати кредити після оцінки ризиків. Звичайно, ми, як і раніше, підтримуємо інвестиції малих і середніх підприємств.

Як Ви оцінюєте розвиток банківського сектору Італії, де були створені фундації і корпорації ощадних кас, а регіональні ощадні каси увійшли до складу великих груп банків, таких як UniCredit Group?

Італія зробила величезний крок вперед на шляху до приватизації структур ощадних кас. У Німеччини такого не відбулося

ДОВІДКА

Укрсоцбанк – український банк з 28-річною історією, що завжди був та залишається одним з лідерів ринку за обсягами активів, кредитних та депозитних портфелів, кількістю клієнтів, відділень та банкоматів.

Укрсоцбанк входить до приватної інвестиційної холдингової групи ABH Holdings S.A. (ABHH) зі штаб-квартирою у Люксембурзі. АВНН має інвестиції у фінансові установи в Україні, Білорусі, Російській Федерації, Казахстані та Нідерландах, а також представництва на Кіпрі та у Великобританії. До активів АВНН в Україні також входить АТ "Альфа-Банк" (Україна).

Наразі група ABH Holdings S.A. проводить консолідацію активів в Україні, що призведе до створення на базі АТ "Альфа-Банк" (Україна) найбільшого приватного банку в країні. Вдалий синтез та синергія двох фінустанов групи сприятиме підвищенню рівня технологій, якості сервісу для клієнтів, а також зниженню вартості та розширенню спектру послуг.


Соціальні мережі:

facebook.com


 

Прес-служба Укрсоцбанк

Телефон: 0 800 3000 90
Назад

Інтернет-банкінг
Фізичним особам
Юридичним особам
Відділення та банкомати
Контакти
0 800 3000 90 0 800 3000 90
0 800 3000 90 0 800 3000 90
Підтримка

Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні.

Номер для дзвінків з мобільного в межах України для абонентів Vodafone, Київстар та lifecell.

Тарифікація згідно з тарифним планом абонента.

Послуга Сallback для дзвінків з мобільного.

Дзвінки по Україні та з-за кордону за стандартними тарифами.

Курси застосовуються на дату фактичного списання коштів з рахунку та є наближеними до курсу банку при блокуванні необхідної суми на момент здійснення операції.
Спочатку вказана валюта карткового рахунку, далі - валюта розрахунку з платіжною системою.
Оцінка якості обслуговування

Зворотній зв'язок

Виникли запитання, пропозиції, зауваження?

Ми цінуємо співпрацю з Вами. Для того щоб поділитись своїми пропозиціями, зауваженнями, поставити запитання, будь ласка, заповніть форму зворотнього зв’язку, подану нижче або зателефонуйте до Контакт-центру АТ "Укрсоцбанк" за номером 0 800 5000 20 (дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні).

Я хочу отримувати інформацію про нові послуги Банку, акції та розіграші.

Поля є обов'язковими до заповнення