CLOSE
At a glance
Investors
Mission & values
Press & Media
Business model
Careers
Ukrsotsbank Worldwide
Ukrsotsbank Factsheet
Підтримка Друкувати Додати до улюбленного

Голова правління Укрсоцбанку Борис Тимонькін вважає, що потрібно виробити нові правила взаємовідносин між банками і вкладниками

14.06.2010

Голова правління Укрсоцбанку Борис Тимонькін вважає, що потрібно виробити нові правила взаємовідносин між банками і вкладниками.

Про це він розповів під час інтернет-конференції на порталі ЛІГА.net. Один з головних уроків, які варто винести з кризи, – це розуміння того, що дострокове розірвання депозитів призводить до нестабільності банківської системи. За словами Бориса Тимонькіна, ринок уже пережив гостру фазу кризи. «Маємо альтернативу – або бездумно продовжувати новий цикл зростання так, як робили це, починаючи з 2000 року, або замислитися, зробити роботу над помилками, внести якісь корективи», – зазначив банкір.

За його словами, одне з болючих питань у період кризи – це можливість у будь-який момент зірвати депозит, розваливши тим самим ліквідність банківської системи. «З одного боку – права людини, з іншого боку – перебування у спільному човні в «морі, що штормить» змушують нас виробляти правила співжиття з метою виживання, – вважає Борис Тимонькін. – Мені не доводилося чути, що обов’язок пристебнутися при зльоті та посадці літака є обмеженням людських прав. Хоча це і є свого роду обмеженням, воно застосовується для блага всіх пасажирів. Це нормально для будь-якого суспільства».

Сьогодні гроші населення становлять приблизно половину пасивів банківської системи. Ліквідні кошти банків знаходяться на рівні 10% активів. «Звідси дуже проста арифметика: відплив 20% депозитів населення означає практично повне обнуління коррахунків і грошових сховищ банківської системи. При цьому повністю паралізується фінансова система, розрахунки між юридичними особами і можливість отримати свої гроші від 80% вкладників, що залишилися», – пояснює банкір.

«Чому група «особливо обдарованих» вкладників може розвалити всю фінансову систему країни, і чому людські права цих людей вище людських прав усього іншого народу?» – запитує пан Тимонькін.

«При цьому, як правило, у першу чергу тікають багаті і впливові. Тобто перші 20% депозитів насправді знімають 3-5% людей», – додає він.

На думку банкіра, необхідно вводити диференційовані умови: «Поточний рахунок – це рахунок безкоштовний, його можна забрати коли завгодно. Ощадний рахунок з відсотками забрати можна, скажімо, попередивши за три дні. Але депозити повинні бути строковими».

Борис Тимонькин також додав, що після кризи люди оформляють депозити, як правило, починаючи з коротких: на місяць, потім на три місяці, шість і т д.

ДОВІДКА

Укрсоцбанк – український банк з 28-річною історією, що завжди був та залишається одним з лідерів ринку за обсягами активів, кредитних та депозитних портфелів, кількістю клієнтів, відділень та банкоматів.

Укрсоцбанк входить до приватної інвестиційної холдингової групи ABH Holdings S.A. (ABHH) зі штаб-квартирою у Люксембурзі. АВНН має інвестиції у фінансові установи в Україні, Білорусі, Російській Федерації, Казахстані та Нідерландах, а також представництва на Кіпрі та у Великобританії. До активів АВНН в Україні також входить АТ "Альфа-Банк" (Україна).

Наразі група ABH Holdings S.A. проводить консолідацію активів в Україні, що призведе до створення на базі АТ "Альфа-Банк" (Україна) найбільшого приватного банку в країні. Вдалий синтез та синергія двох фінустанов групи сприятиме підвищенню рівня технологій, якості сервісу для клієнтів, а також зниженню вартості та розширенню спектру послуг.


Соціальні мережі:

facebook.com


 

Прес-служба Укрсоцбанк

Телефон: 0 800 3000 90
Назад

Інтернет-банкінг
Фізичним особам
Юридичним особам
Відділення та банкомати
Контакти
0 800 3000 90 0 800 3000 90
0 800 3000 90 0 800 3000 90
Підтримка

Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні.

Номер для дзвінків з мобільного в межах України для абонентів Vodafone, Київстар та lifecell.

Тарифікація згідно з тарифним планом абонента.

Послуга Сallback для дзвінків з мобільного.

Дзвінки по Україні та з-за кордону за стандартними тарифами.

Курси застосовуються на дату фактичного списання коштів з рахунку та є наближеними до курсу банку при блокуванні необхідної суми на момент здійснення операції.
Спочатку вказана валюта карткового рахунку, далі - валюта розрахунку з платіжною системою.
Оцінка якості обслуговування

Зворотній зв'язок

Виникли запитання, пропозиції, зауваження?

Ми цінуємо співпрацю з Вами. Для того щоб поділитись своїми пропозиціями, зауваженнями, поставити запитання, будь ласка, заповніть форму зворотнього зв’язку, подану нижче або зателефонуйте до Контакт-центру АТ "Укрсоцбанк" за номером 0 800 5000 20 (дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні).

Я хочу отримувати інформацію про нові послуги Банку, акції та розіграші.

Поля є обов'язковими до заповнення