CLOSE
At a glance
Investors
Mission & values
Press & Media
Business model
Careers
Ukrsotsbank Worldwide
Ukrsotsbank Factsheet
Підтримка Друкувати Додати до улюбленного

Голова правління Укрсоцбанку Борис Тимонькін взяв участь в інтернет-конференції, яку організувала Ліга фінансового розвитку на порталі ЛІГА.net

15.06.2010

Голова правління Укрсоцбанку Борис Тимонькін взяв участь в інтернет-конференції, яку організувала Ліга фінансового розвитку на порталі ЛІГА.net. «Право на дострокове розірвання депозитних договорів – це благо чи небезпека для вкладників?» – такою була тема спілкування з користувачами мережі.

Вже традиційно для заходів такого формату спілкування банкіра з інтернет-користувачами вийшло далеко за окреслені на початку тематичні межі. Борис Тимонькін відповів на широкий діапазон питань, актуальних для банківської системи та української економіки, починаючи від необхідності розширення співпраці України з МВФ, впливу на Україну кризи в Європі та закінчуючи доцільністю створення санаційного банку і передачі Фонду гарантування вкладів фізичних осіб функції нагляду за банками. Втім, головною темою питань були права вкладників.

У ході інтернет-конференції Борис Тимонькін зазначив, що в умовах, коли ліквідні ресурси банківських установ становлять 10% їх активів, а частка вкладів фізичних осіб – біля половини всіх пасивів, зняття 20% коштів населення з депозитів призводить до того, що решта вкладників (80%) не можуть отримати свої кошти від банків. «Просте питання: чому група «особливо обдарованих» вкладників може розвалити всю банківську систему країни, і чому людські права цих людей вищі за людські права всього іншого народу? При цьому, як правило, у першу чергу тікають багаті та впливові. Тобто перші 20% депозитів насправді знімають 3-5% людей», – зауважив керівник Укрсоцбанку.

Водночас, говорячи про потребу введення заборони на дострокове зняття коштів з депозитів, Борис Тимонькін акцентував увагу на необхідності вироблення гнучкого механізму, який допоміг би захистити права вкладників у форс-мажорних обставинах: «Ми тверезо розуміємо, що треба визначити ряд життєвих ситуацій, за яких вкладники мають права забирати ці гроші – важка хвороба з офіційним діагнозом, можливо, смерть людини тощо».

Банкір підтримав ідею одного зі своїх інтернет-співрозмовників заборонити банкам залучати «короткі» вклади населення – до півроку, а то й року. «Пропозиція розумна», – сказав фінансист, додавши, що: «Повинні бути диференційовані умови: поточний рахунок – рахунок безкоштовний, його можна забрати будь-коли; ощадний рахунок з відсотками зняти можна, скажімо, попередивши за три дні; а депозити повинні бути строковими».

На думку банкіра, на сьогодні ефективним інструментом формування довгострокового ресурсу в національній валюті є облігації – «хоча б п’ятирічні», однак «і дворічний депозит теж цілком міг би бути ресурсом». Експерт вважає, що кредитні ставки на рівні 14% стануть можливими за півтора-два роки «при тих темпах росту грошової маси, які ми маємо».

Відповідаючи на питання про кредитування фізичних осіб та малого бізнесу Укрсоцбанком, Борис Тимонькін зазначив, що «ми вже почали кредитувати». «Проблема сьогодні тільки в ціні цих кредитів. Паралельно знижуючи ціну на депозити, будемо знижувати ціну кредиту. У цьому році ми орієнтовані на корпоративний сектор, але заборона на кредитування МСБ (малого і середнього бізнесу) і населення зняті. У наступному році будемо пом’якшувати вимоги до роздрібних кредитів. У 2012-ому вийдемо на нормальний рівень», – зазначив банкір.

Топ-менеджер Укрсоцбанку спрогнозував, що, оскільки «знижуються обсяги кредитування та збільшуються депозити», банкам «гроші не потрібні», а «ресурс, який не потрібний, дешевшає». За його прогнозами, до кінця року ставки за річними депозитами можуть знизитися в євро до 4-5%, у доларі – до 6-7%, у гривні – до 14-15%, «решта (до року) – нижче».

Одна з найбільш резонансних заяв банкіра – «я б, чесно кажучи, прикрив Фонд гарантування вкладів» (у відповідь на питання про доцільність створення в Україні Фонду гарантування вкладів юридичних осіб). «Це швидше демагогічний прийом, який в некризовий час працює, а в кризовий свої зобов’язання перед масою осіб – юридичних та фізичних – він виконати ніколи не зможе. Це швидше психотерапія», – зауважив Борис Тимонькін. У той же час він підтримав ідею внесення банками диференційованих внесків до Фонду гарантування вкладів в залежності від рівня відсоткових ставок за депозитами. Свою позицію він аргументував нагадуванням про докризові часи, коли ставки «достатньо потужно коливалися». «Ми всі знаємо правило: банки, які готові платити дорожче за інших, роблять це не від гарного життя. Можливість втрати коштів у цих банках, безумовно, вища. А далі всі платять за «поганих хлопчиків».

Банкір не погодився з тим, що керівництво Національного банку слід притягнути до кримінальної або політичної відповідальності за введення мораторію в 2008 році на дострокове зняття коштів з депозитів. Однак, як вважає фінансист, вона таки може бути понесена «за зволікання з введенням мораторію». «Згідно Закону «Про Національний банк України», НБУ має право забороняти операції, які несуть ризик банківській системі. На мій погляд, у випадку кризи дострокове зняття коштів якраз є такою операцією», – додав банкір.

На думку Бориса Тимонькіна, Україна могла обійтися без 20 млрд доларів, які держава планує залучити в МВФ, однак «важливі не 20 млрд., а сама участь у програмі». На питання про те, чи може російський ринок стати альтернативним майданчиком для залучення капіталу українськими банками в час, коли простоює ринок європейський, банкір відповів негативно. «Російський ринок – це не майданчик, а швидше розплідник з акулами, які самі з’їдять кого завгодно». Борис Владиславович вважає, що «напевно, варто подумати» про обмеження діяльності іноземних держбанків. Хоча, на його думку, саме в українських «дочок» російських державних банків «немає завдання роздавати гроші ліворуч і праворуч», але все-таки «певний державний ризик існує». За його словами, незважаючи на кризу в Європі, дочірні структури західних фінансових груп, які працюють в Україні, не підуть з нашого ринку. На питання, чи може за таких умов Укрсоцбанк розраховувати на грошові вливання від свого головного акціонера до кінця року (фінустанова належить до міжнародної UniCredit Group), банкір зазначив, що «ми надліквідні, нам вливання не потрібні, ми навпаки скидаємо зайве».

Говорячи про доцільність передачі Фонду гарантування вкладів функції нагляду за банками (НБУ залишити тільки монетарну функцію), Голова правління Укрсоцбанку сказав, що «теоретично» сенс є, але «в реаліях нашої країни поки що не варто». Відповідаючи на питання про необхідність входження держави в капітал банку «Надра», Борис Тимонькін зазначив, що «цей банк на сьогодні є кращим майданчиком для державних грошей», а щодо перспектив розвитку, зокрема, «Родовід банку» та банку «Київ» банкір зауважив, що ставиться до них «скептично». На його думку, санаційний банк в Україні – «повна нісенітниця», «у реаліях України – ще й в особливо великому розмірі».

За прогнозами Бориса Тимонькіна, сума збитків вітчизняної банківської системи в поточному році буде «значно меншою», ніж у минулому році. У контексті ж ефективності змін у судовій системі, що наразі назрівають і вже відбуваються («сьогодні вибудовується фактично нова схема управління»), та їх впливу на банківський сектор, Борис Владиславович зазначив, що «особливих ілюзій у нас немає».

З повною версією інтернет-конференції Б. Тимонькіна, організованої Лігою фінансового розвитку, можна ознайомитися на порталі ЛІГА.net.

Фінансовий прес-клуб створено Лігою фінансового розвитку в 2009 році за підтримки щотижневика «Дзеркало тижня».

ДОВІДКА

Укрсоцбанк – український банк з 28-річною історією, що завжди був та залишається одним з лідерів ринку за обсягами активів, кредитних та депозитних портфелів, кількістю клієнтів, відділень та банкоматів.

Укрсоцбанк входить до приватної інвестиційної холдингової групи ABH Holdings S.A. (ABHH) зі штаб-квартирою у Люксембурзі. АВНН має інвестиції у фінансові установи в Україні, Білорусі, Російській Федерації, Казахстані та Нідерландах, а також представництва на Кіпрі та у Великобританії. До активів АВНН в Україні також входить АТ "Альфа-Банк" (Україна).

Наразі група ABH Holdings S.A. проводить консолідацію активів в Україні, що призведе до створення на базі АТ "Альфа-Банк" (Україна) найбільшого приватного банку в країні. Вдалий синтез та синергія двох фінустанов групи сприятиме підвищенню рівня технологій, якості сервісу для клієнтів, а також зниженню вартості та розширенню спектру послуг.


Соціальні мережі:

facebook.com


 

Прес-служба Укрсоцбанк

Телефон: 0 800 3000 90
Назад

Інтернет-банкінг
Фізичним особам
Юридичним особам
Відділення та банкомати
Контакти
0 800 3000 90 0 800 3000 90
0 800 3000 90 0 800 3000 90
Підтримка

Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні.

Номер для дзвінків з мобільного в межах України для абонентів Vodafone, Київстар та lifecell.

Тарифікація згідно з тарифним планом абонента.

Послуга Сallback для дзвінків з мобільного.

Дзвінки по Україні та з-за кордону за стандартними тарифами.

Курси застосовуються на дату фактичного списання коштів з рахунку та є наближеними до курсу банку при блокуванні необхідної суми на момент здійснення операції.
Спочатку вказана валюта карткового рахунку, далі - валюта розрахунку з платіжною системою.
Оцінка якості обслуговування

Зворотній зв'язок

Виникли запитання, пропозиції, зауваження?

Ми цінуємо співпрацю з Вами. Для того щоб поділитись своїми пропозиціями, зауваженнями, поставити запитання, будь ласка, заповніть форму зворотнього зв’язку, подану нижче або зателефонуйте до Контакт-центру АТ "Укрсоцбанк" за номером 0 800 5000 20 (дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні).

Я хочу отримувати інформацію про нові послуги Банку, акції та розіграші.

Поля є обов'язковими до заповнення