CLOSE
At a glance
Investors
Mission & values
Press & Media
Business model
Careers
Ukrsotsbank Worldwide
Ukrsotsbank Factsheet
Підтримка Друкувати Додати до улюбленного

Експерти Укрсоцбанку зазначають зростаючий інтерес клієнтів до інструментів торгового фінансування

12.01.2011

На думку експертів банку на сьогоднішній день основними гравцями ринку торгівельного фінансування виступають банки із іноземним капіталом. На українському ринку лише їх гарантії для дистриб’юторів приймаються іноземними компаніями, що поставляють товари групи FMCG (та бачні вироби, засоби гігієни, техніка для дому та ін..). Міжнародні інструменти, як правило, потребують підтвердження, й у цьому випадку можливостей більше в таких гравців, як Укрсоцбанк.

Експерт Департаменту глобальних транзакційних послуг: «Сьогодні існує зацікавленість у постімпортному фінансуванні, але тільки на термін 3—5 років, та для сум менш ніж 2—3 млн євро, які не завжди обґрунтовані для структурування зі страхуванням ЕКА. Переваги: безресурсність операції для українського банку (пост-фінансування\ дисконтування здійснює інобанк), кращий контроль цільового використання і менший ризик для банку (гарантоване надходження до України імпортованого приладдя, яке теж оформляється під заставу). Нажаль, у зв’язку з низькими рейтингами країни, пост-фінансування, особливо на термін, що перевищує рік, все ще досить коштовне, близько до ціни інвестиційного кредитування. Але експортер, який зацікавлений у реалізації, може погодитись взяти на себе частину витрат, наприклад, щодо вартості дисконтування акредитиву».

Експерт також розповів про найбільш популярні інструменти торгового фінансування та можливостях отримання гарантії: «Якщо говорити про інструменти торгового фінансування, тут традиційно популярні акредитиви та гарантії, які, окрім забезпечення надійності взаємних розрахунків, є ще й способом фінансування, коли їх забезпечують не кошти, а інша застава.

Гарантії сьогодні актуальні, як і завжди. Межа вартості дуже широка, залежить від класу позичальника, типу забезпечення, необхідності підтвердження інобанку – від 3,5% до 7% річних. Деякі банки почали сильно демпінгу вати на ринку, пропонуючи ціни нижчі за собівартість, яка складається з: вартості капіталу (в Україні, на відміну від інших країн, нажаль, документарні інструменти мають такий самий коефіцієнт активів, зважених на ризик, як й звичайні кредити – 100%), вартості резервування, і якоїсь мінімальної норми рентабельності. Клієнт має розуміти, що якщо гарантія оцінюється дешевше за 3% річних, банк із метою компенсації все одно рано чи пізно буде «добирати» доходність за рахунок інших продуктів, тобто можливо тільки у випадку комплексного обслуговування з справедливим рівнем тарифів».

«Якщо ж компанія є великим експортером comodities, з доброю кредитною історією, — продовжує експерт, — то, з умови правильного структурування кредиту, його умови будуть вигіднішими, ніж working capital finance. Також існують іноземні компанії – великі comodity traders, які з метою збільшення віддачи від вільних фінансових ресурсів, можуть надавати передекспортні кредити українським експортерам, за умови гарантії від найбільших українських банків. Буде розвиватись й дисконтування експортних акредитивів з відстроченням платежу, адже надання відстрочення іноземним покупцям – гарний інструмент розширення збуту для експорту».

ДОВІДКА

Укрсоцбанк – український банк з 28-річною історією, що завжди був та залишається одним з лідерів ринку за обсягами активів, кредитних та депозитних портфелів, кількістю клієнтів, відділень та банкоматів.

Укрсоцбанк входить до приватної інвестиційної холдингової групи ABH Holdings S.A. (ABHH) зі штаб-квартирою у Люксембурзі. АВНН має інвестиції у фінансові установи в Україні, Білорусі, Російській Федерації, Казахстані та Нідерландах, а також представництва на Кіпрі та у Великобританії. До активів АВНН в Україні також входить АТ "Альфа-Банк" (Україна).

Наразі група ABH Holdings S.A. проводить консолідацію активів в Україні, що призведе до створення на базі АТ "Альфа-Банк" (Україна) найбільшого приватного банку в країні. Вдалий синтез та синергія двох фінустанов групи сприятиме підвищенню рівня технологій, якості сервісу для клієнтів, а також зниженню вартості та розширенню спектру послуг.


Соціальні мережі:

facebook.com


 

Прес-служба Укрсоцбанк

Телефон: 0 800 3000 90
Назад

Інтернет-банкінг
Фізичним особам
Юридичним особам
Відділення та банкомати
Контакти
0 800 3000 90 0 800 3000 90
0 800 3000 90 0 800 3000 90
Підтримка

Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні.

Номер для дзвінків з мобільного в межах України для абонентів Vodafone, Київстар та lifecell.

Тарифікація згідно з тарифним планом абонента.

Послуга Сallback для дзвінків з мобільного.

Дзвінки по Україні та з-за кордону за стандартними тарифами.

Курси застосовуються на дату фактичного списання коштів з рахунку та є наближеними до курсу банку при блокуванні необхідної суми на момент здійснення операції.
Спочатку вказана валюта карткового рахунку, далі - валюта розрахунку з платіжною системою.
Оцінка якості обслуговування

Зворотній зв'язок

Виникли запитання, пропозиції, зауваження?

Ми цінуємо співпрацю з Вами. Для того щоб поділитись своїми пропозиціями, зауваженнями, поставити запитання, будь ласка, заповніть форму зворотнього зв’язку, подану нижче або зателефонуйте до Контакт-центру АТ "Укрсоцбанк" за номером 0 800 5000 20 (дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні).

Я хочу отримувати інформацію про нові послуги Банку, акції та розіграші.

Поля є обов'язковими до заповнення