CLOSE
At a glance
Investors
Mission & values
Press & Media
Business model
Careers
Ukrsotsbank Worldwide
Ukrsotsbank Factsheet
Підтримка Друкувати Додати до улюбленного

Китайські валютні війни: ризики для України

15.09.2015

10 вересня Народний Банк Китаю знову знизив довідковий курс юаня на 0,22% до 6,3772 юаня за 1 долар США. І хоча голова Державної Ради КНР Лі Кецян запевняє, що країна буде підтримувати стабільний курс юаня на розумному рівні, в реальності підтримка курсу обходиться Китаю надзвичайно дорого.

Про це говорять цифри. Тільки у серпні золотовалютні резерви країни скоротилися на 2,6%, а це ні багато ні мало 94 мільярди доларів. У результаті Національний Банк Китаю відмовився від прямих інтервенцій.

Хоча девальвація юаня на 4% за українськими мірками не виглядає чимось незвичайним, коливання валюти другої економіки світу має значний вплив на всю світову економіку. При цьому девальвуються також валюти низки інших країн, що розвиваються. Так, наприклад, турецька ліра з початку серпня девальвувала на солідні 8,5%. Ще більш активно дешевшають валюти країн СНД.

Згідно з даними інформаційного агентства Bloomberg, економісти китайських державних структур вже тестують ймовірність подальшої девальвації юаня до 7 юанів за 1 долар США до кінця 2015 року і до 8 юанів до кінця 2016 року.

Таким чином, юань до кінця 2016 року може девальвувати на цілих 20%. Така девальвація юаня спровокує валютні війни по всьому світу. Україна, так чи інакше, буде змушена відповідати на виклик глобальних валютних війн. Чому? Давайте візьмемо, наприклад, Казахстан. Протягом серпня тенге, національна валюта цієї країни, девальвувала на 26% відносно американського долара. А в цей же період курс української гривні до долара США залишався відносно стабільним. Це означає, що українські товари в Казахстані протягом місяця стали на 26% дорожчі, а це неминуче негативним чином відобразиться на експорті товарів з України. Зокрема, місцеві споживачі можуть просто відмовитися від української продукції, що різко подорожчала, і перейти на більш дешеві товари. А Казахстан є для нас найважливішим ринком збуту в регіоні СНД після Росії та Білорусі. Торік обсяг українського експорту в Казахстан склав 1,1 мільярдів доларів США.

Девальвація юаня може негативно вплинути і на українських металургів. Китайські металургійні компанії активно освоюють традиційні українські ринки збуту в Європі і на Близькому Сході. За даними Eurofer, частка Китаю в загальному імпорті прокату в ЄС вже досягла 30% у першому кварталі 2015 року. Подальша девальвація юаня може тільки допомогти китайським компаніям зміцнитися на цьому ринку, адже вони зможуть пропонувати свою продукцію за більш дешевими цінами.

І ще одне наостанок. Минулого тижня Україну сколихнула новина про прогнозований курс 24,1 гривень за американський долар, що був закладений у проект держбюджету на 2016 рік. На мою думку, такий курс є цілком адекватною відповіддю на ризики глобальних валютних війн у 2016 році. Помірна девальвація (без таких божевільних стрибків, які ми спостерігали в лютому минулого року) може підтримати український експорт і збільшити бюджетні доходи в наступному році.

Андрій Приходько, аналітик UniCredit Bank

Дата: 15.09.2015

Джерело: finance.liga.net

Телефон: 0 800 3000 90
Назад

Інтернет-банкінг
Фізичним особам
Юридичним особам
Відділення та банкомати
Контакти
0 800 3000 90 0 800 3000 90
0 800 3000 90 0 800 3000 90
Підтримка

Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні.

Номер для дзвінків з мобільного в межах України для абонентів Vodafone, Київстар та lifecell.

Тарифікація згідно з тарифним планом абонента.

Послуга Сallback для дзвінків з мобільного.

Дзвінки по Україні та з-за кордону за стандартними тарифами.

Курси застосовуються на дату фактичного списання коштів з рахунку та є наближеними до курсу банку при блокуванні необхідної суми на момент здійснення операції.
Спочатку вказана валюта карткового рахунку, далі - валюта розрахунку з платіжною системою.
Оцінка якості обслуговування

Зворотній зв'язок

Виникли запитання, пропозиції, зауваження?

Ми цінуємо співпрацю з Вами. Для того щоб поділитись своїми пропозиціями, зауваженнями, поставити запитання, будь ласка, заповніть форму зворотнього зв’язку, подану нижче або зателефонуйте до Контакт-центру АТ "Укрсоцбанк" за номером 0 800 5000 20 (дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні).

Я хочу отримувати інформацію про нові послуги Банку, акції та розіграші.

Поля є обов'язковими до заповнення