CLOSE
At a glance
Investors
Mission & values
Press & Media
Business model
Careers
Ukrsotsbank Worldwide
Ukrsotsbank Factsheet
Підтримка Друкувати Додати до улюбленного

Між нами, банкірами: забути "старий" банк (повний текст)

07.09.2015

У банкірів зв’язані руки. Обмеження НБУ, завищені ставки. Чи може система розвиватися в таких умовах? Продовження діалогу радника голови правління УкрСиббанку BNP Paribas Group Філіпа Дюмеля та генерального менеджера UniCredit Bank (Україна) Мауро Маскіо. 

Банки зіткнулися з проблемою гіперліквідності – на рахунках осіло близько 45 млрд гривень. Чому не кредитуєте?

Мауро Маскіо: Головна причина надлишку ліквідності – низька необхідність у кредитуванні. Зараз дуже низький попит на нові кредити для нових інвестицій. Все, чим банки зараз займаються, – це продовжують підтримувати компанії, які залучили кредити в минулому, і допомагають їм, коли ситуація погіршується через низьку ліквідність, ціни, погану кон’юнктуру на ринку. Я бачив всього два випадки, коли компанії зверталися за новими кредитами на нові проекти.

Частково об’єми кредитування обмежені ліквідністю. Зараз нелегко і недешево отримати ліквідність для кредитування. Це проблема не банківської системи, а стану економіки в цілому. Люди зберігають гроші в інших місцях, тому що бояться обмежень на рух капіталу и девальвації національної валюти. У таких умовах заощадження не поступають на фінансовий ринок. Але, як я вже сказав, сьогодні навіть у банків, у яких є ліквідність, немає можливості кредитувати.

Навіть якби зараз все-таки був попит на кредити в гривні, сьогоднішні процентні ставки були б бізнесу не по кишені.

Філіп Дюмель: Очевидно, що ставка 25% для кредиту у гривні занадто висока. У довгостроковій чи навіть середньостроковій перспективі така ставка непосильна. Вона може застосовуватись у якості виключення тільки протягом дуже короткого періоду часу, а потім банку прийдеться повернутись до чогось більш доступного для ринку. Але в даний момент… Скажімо так, ні один банк не займається благодійністю, тому ми зобов’язані застосовувати  поточні ринкові умови. Але як тільки ринок опуститься до більш звичних для здорової економіки процентних ставок, ми із задоволенням запропонуємо більш вигідні умови.

Мауро Маскіо: Компанія, яка бере кредит під 25%, повинна мати рентабельність вище 35-40%. Я не думаю, що є нормальний бізнес, який забезпечує таку рентабельність. Але щоб ми знизили процентну ставку, інфляція повинна піти вниз, а ринок – одужувати.

Тобто проблема гіперліквідності буде вирішена і кредитування відновиться, коли знизяться процентні ставки?

Мауро Маскіо: Причина гіперліквідності не у процентній ставці, а у стані економіки. Сьогоні навіть при процентній ставці за кредитом у 5% підприємці, найімовірніше, не будуть інвестувати, тому що їх турбує те, що може відбутися у майбутньому. Наприклад, в Італії процентна ставка надзвичайно низька. Але попит також низький, тому що не вистачає впевненості у майбутньому. Коли стан української економіки покращиться, люди відразу ж понесуть гроші у банки, це знизить процентні ставки за депозитами і, відповідно, на кредити. Тоді клієнти і компанії захочуть інвестувати і розвиватися і зможуть дозволити собі залучати для цього кредити.

Філіп Дюмель: Це питання попиту та пропозиції. Попит поки що невеликий. Але в наступному році, якщо прогнози росту економіки справдяться, попит буде значно більшим. Що стосується пропозиції, то для відновлення кредитування повинно бути три елементи — схильність до ризику, ліквідність і достатність капіталу. НБУ вже запустив програму діагностування найбільших банків і проведення стрес-тестів, щоб оцінити їх потреби у докапіталізації. Показник ліквідності відрізняється в залежності від установи, але в цілому по сектору він зараз повернувся на високий рівень. Проте схильність до ризику сьогодні обмежена.

Банки не отримують достатньо сигналів, які дозволили б відновити апетит до ризику. Один із прикладів таких відсутніх сигналів – захист прав кредиторів. Невпевненість банків у своїй можливості забрати заставу автоматично відображається на їх схильності до ризику при видачі кредиту. Якщо мораторій на вилучення застави буде знято, це стане сигналом, який допоможе відродити кредитування, тому що нам буде простіше пояснити материнській компанї, що ситуація в країні змінилася.

Повну версію інтерв’ю читайте тут

Дата: 07.09.2015

Джерело: hubs.ua

Телефон: 0 800 3000 90
Назад

Інтернет-банкінг
Фізичним особам
Юридичним особам
Відділення та банкомати
Контакти
0 800 3000 90 0 800 3000 90
0 800 3000 90 0 800 3000 90
Підтримка

Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні.

Номер для дзвінків з мобільного в межах України для абонентів Vodafone, Київстар та lifecell.

Тарифікація згідно з тарифним планом абонента.

Послуга Сallback для дзвінків з мобільного.

Дзвінки по Україні та з-за кордону за стандартними тарифами.

Курси застосовуються на дату фактичного списання коштів з рахунку та є наближеними до курсу банку при блокуванні необхідної суми на момент здійснення операції.
Спочатку вказана валюта карткового рахунку, далі - валюта розрахунку з платіжною системою.
Оцінка якості обслуговування

Зворотній зв'язок

Виникли запитання, пропозиції, зауваження?

Ми цінуємо співпрацю з Вами. Для того щоб поділитись своїми пропозиціями, зауваженнями, поставити запитання, будь ласка, заповніть форму зворотнього зв’язку, подану нижче або зателефонуйте до Контакт-центру АТ "Укрсоцбанк" за номером 0 800 5000 20 (дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні).

Я хочу отримувати інформацію про нові послуги Банку, акції та розіграші.

Поля є обов'язковими до заповнення