CLOSE
At a glance
Investors
Mission & values
Press & Media
Business model
Careers
Ukrsotsbank Worldwide
Ukrsotsbank Factsheet
23.12.2014

Приведений до європейських норм закон про боротьбу з відмиванням грошей розширює список осіб, які підлягають більш ретельному фінмоніторингу, а також більш чітко прописує його процедуру. Це полегшить боротьбу з відмиванням грошей.

6 лютого 2015 року набирає чинності Закон України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдженню зброї масового знищення", прийнятий 14 жовтня 2014 року. Будучи одним з учасників робочої групи з розробки цього закону, дуже сподіваюся, що він буде ефективно працювати на благо українського суспільства. Давно пора вивести 70% нашої економіки з тіні, але без законодавчої бази це було неможливо зробити. Але ж це - недоотримані кошти до державного бюджету.

Крім того, антитерористична операція на сході країни змусила звернути особливу увагу на питання фінансування тероризму. Тепер це один з ключових моментів в боротьбі за збереження цілісності нашої держави. Реформування сфери боротьби з відмиванням грошей стало однією з основних вимог і з боку урядів іноземних держав, і міжнародних фінансових організацій-донорів. Так, однією з умов для надання кредиту МВФ якраз і було прийняття нової версії цього закону, в якому були б враховані всі рекомендації FATF.

Нова редакція закону вводить ряд базових понять, необхідних для здійснення поглибленого фінансового моніторингу.

Зокрема, з'являється поняття верифікації. Тепер ідентифікація клієнта буде проводитися в його присутності, а значить відсіється категорія підставних осіб. Пам'ятайте всі історії з підозрілими компаніями, зареєстрованими за вкраденими паспортами? Коли люди навіть не підозрювали про те, що вони заснували якесь підприємство? Тепер це залишиться в минулому - лише наявність документів ще не дасть можливості здійснювати операції, необхідна присутність власника цих документів.

Також новою редакцією вводиться поняття не тільки верифікації, а й фіксація кінцевого беніфіціарного власника і документальне підтвердження структури власності компанії. Банк, згідно закону, повинен зажадати такі документи, а клієнт - їх надати. І якщо не нададуть, банк зобов'язаний відмовити в обслуговуванні. Це означає, що вже з лютого ми дізнаємося реальних власників всіх офшорних компаній, що працюють в Україні. Це особливо цікаво, оскільки серед таких власників може виявитися чимало національних публічних діячів. За порушення виконання даних вимог передбачена відповідальність як для банків, так і для клієнтів.

Це ще одне дуже важливе нововведення. За нинішнім законодавством перевірок та моніторингу піддаються лише іноземні особи, що займають високі пости. Новий закон відносить до цієї категорії і вітчизняних діячів, серед яких президент України; прем'єр-міністр і члени його кабінету з заступниками; народні депутати; правління та члени ради Національного банку; судді Конституційного, Верховного, вищих спеціалізованих судів; посли; держслужбовці I категорії та ін.

Всі ці особи згідно з новим законом ставляться до клієнтів з високим рівнем ризику. Операції таких клієнтів повинні пройти обов'язковий моніторинг, до якого додається моніторинг всіх операцій з готівкою. У цьому-то і складність для банків - кількість операцій, інформація про які повинна бути відправлена до Держфінмоніторингу, збільшується в сотні разів. Також потрібна ручна реєстрація кожної такої операції.

Прийняття нової редакції закону уніфікувало українське законодавство з європейським. "Дочки" західних структур вже давно дотримуються таких принципів роботи, але важливо, що тепер весь ринок працюватиме за єдиними стандартами. Кордони в боротьбі з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму зараз не мають значення, оскільки у нас буде єдиний підхід до цих правопорушень. Це значно полегшить боротьбу з відмиванням грошей.

Джерело: www.companion.ua
Дата: 22.12.2014

Телефон: 0 800 3000 90
Назад

Інтернет-банкінг
Фізичним особам
Юридичним особам
Відділення та банкомати
Контакти
0 800 3000 90 0 800 3000 90
0 800 3000 90 0 800 3000 90
Підтримка

Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні.

Номер для дзвінків з мобільного в межах України для абонентів Vodafone, Київстар та lifecell.

Тарифікація згідно з тарифним планом абонента.

Послуга Сallback для дзвінків з мобільного.

Дзвінки по Україні та з-за кордону за стандартними тарифами.

Курси застосовуються на дату фактичного списання коштів з рахунку та є наближеними до курсу банку при блокуванні необхідної суми на момент здійснення операції.
Спочатку вказана валюта карткового рахунку, далі - валюта розрахунку з платіжною системою.
Оцінка якості обслуговування

Зворотній зв'язок

Виникли запитання, пропозиції, зауваження?

Ми цінуємо співпрацю з Вами. Для того щоб поділитись своїми пропозиціями, зауваженнями, поставити запитання, будь ласка, заповніть форму зворотнього зв’язку, подану нижче або зателефонуйте до Контакт-центру АТ "Укрсоцбанк" за номером 0 800 5000 20 (дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні).

Я хочу отримувати інформацію про нові послуги Банку, акції та розіграші.

Поля є обов'язковими до заповнення