CLOSE
At a glance
Investors
Mission & values
Press & Media
Business model
Careers
Ukrsotsbank Worldwide
Ukrsotsbank Factsheet
04.11.2013

Граціано Камелі, новий голова Укрсоцбанку, UniCredit Ваnk™ - про долю іноземних інвесторів в Україні, вплив обшуків на інвестпривабливість і про те, як італійська банківська група планує будувати стратегію роботи в Україні.

У червні цього року Граціано Камелі прийняв управління Укрсоцбанком від Бориса Тимонькіна. Останній - після дванадцяти років перебування на посаді СЕО фінустанови несподівано погодився зайняти посаду заступника голови наглядової ради групи BEТЕК Сергія Курченко («Інвестгазета» № 24 за 2013).

Граціано Камелі працював під керівництвом Тимонькіна з 2010 року, коли був призначений групою генеральним менеджером Укрсоцбанку в Україні. За його словами, ні управління, ні стратегія установи з відходом Тимонькіна не змінилися - банк як і раніше працює в роздрібному і корпоративному секторі і розраховує поліпшити свої позиції в Україні. Зараз він займає шосте місце в рейтингу НБУ і завершує злиття з ПАТ «УніКредит Банк» (ще однієї української «дочки» UniCredit Group). Про погляди іноземного банкіра на українську банківську систему, роботу НБУ і перспективи української економіки Граціано Камелі розповів "Інвестгазеті" .

Відхід вашого попередника був досить несподіваним. Наскільки швидко вам вдалося вникнути в суть справ?

Перед цим призначенням я три роки працював у банку генеральним менеджером. З Борисом Тимонькіним у нас було повне взаєморозуміння, і завдяки його підтримці і підтримці його команди я досить швидко в усьому розібрався.

Насправді у кожної країни свої особливості, тому скрізь необхідний період адаптації, щоб зрозуміти всі механізми і відмінності. Звичайно, в українській банківській сфері велику роль відіграє елемент непередбачуваності, що ускладнює прийняття рішень.

Багато в чому в Україні працювати навіть легше, ніж в інших країнах. Наприклад, одна з найсильніших сторін України - ринок праці. Дуже гнучкий і менш зарегульований, ніж у європейських державах. Тут набагато легше організувати діяльність.

Що змінилося в стратегії банку після вашого призначення?

Якихось глобальних змін не відбулося. Робота триває в тому ж ритмі, який задав мій попередник. Мета залишається колишньою: бути одним з лідируючих банків у країні і задовольняти інтереси клієнтів.

Які напрямки розвитку в пріоритеті?

Інтереси наших клієнтів. Як великих корпоративних - локального та міжнародного рівня, так і роздрібних, з акцентом на автокредитування та іпотеку. А ось середній і малий бізнес все ж відходять на другий план. Зараз ми розширюємо і пропозицію в сегменті споживчих кредитів.

Слідуєте тенденції зміщення пріоритетів від корпоративного сектора до роздробу?

Ні, наш банк не слідує цьому тренду. Ми прагнемо однаково розвивати обидва сегменти. І корпоративний, і роздрібний приносять банку дохід, і ми бачимо потенціал для зростання в обох напрямках.

Яке з них зараз приносить більше доходів?

Найприбутковіший напрямок - враховувати весь спектр інтересів клієнтів (сміється). А якщо серйозно, то зараз доходи діляться в пропорції 33% до 67% - по корпоративному та роздрібному сегментам відповідно.

Які сфери в UniCredit вважають найперспективнішими для інвестування в Україну?

Агросектор. Ми навіть створили окрему команду, яка займається виключно цією сферою. Вона розробляє спеціальні послуги для клієнтів з АПК. Причому ці послуги використовуються як в Україні, так і в інших країнах, де присутня наша група.

Банк розраховує на інвестиції групи UniCredit в наступному році?

Докапіталізація нам не знадобиться. Торік капітал банку був збільшений - він в півтора рази перевищує нормативи НБУ. У нас достатньо капіталу і ліквідності для зростання. Але інвестиції будуть надходити і в наступному році. Група завжди інвестує в країну, щоб поліпшити інфраструктуру і репутацію банку: у клієнтський сервіс, ребрендинг, спонсорство.

Чому, на вашу думку, з національних ринків пішов іноземний капітал? Це глобальна тенденція чи тільки українська?

Вірні обидва твердження. Капітал і ліквідність все більше дорожчають. Наприклад, у порівнянні з тим, що було п'ять років тому. Будь-яка банківська група, будь-який інвестор перебувають у пошуку ринків, на яких можна отримати достатній повернення інвестицій.

Але в Україні виявляється і своя специфіка. Тут бізнес-клімат не сприяє міжнародному інвестуванню. І, на жаль, ми не бачимо ефективних реформ для стимулювання приходу іноземного капіталу.

Чи змінилася політика НБУ після відходу Сергія Арбузова?

Кардинально не змінилося нічого. І я думаю, найближчим часом змінюватися не буде. НБУ працює над зміцненням гривні і дедоларизації економіки. Основне завдання Центробанку - відновлення економічного зростання. Але головна проблема країни полягає в тому, що відновлення поки не відбувається.

Наскільки логічним була постанова НБУ про обмеження сум готівкових розрахунків фізосіб?

Подібні рішення приймалися майже у всіх країнах, щоб скоротити обіг готівки. Зрозуміло, що банк, як основний посередник, тільки вітає будь-які форми електронних розрахунків. Наша робота - забезпечувати такі платежі. Ще один плюс подібного рішення - підвищення прозорості багатьох фінансових операцій. Так що ми тільки «за».

У червні багато ЗМІ тиражували новину про технічний дефолт Укрсоцбанку за кредитами Європейського банку реконструкції та розвитку. Що насправді сталося з кредитами ЄБРР?

Історія з технічним дефолтом, як її представили ЗМІ, просто неймовірна. Ми дійсно обговорювали з ЄБРР можливість перегляду умов кредитування, узгоджених в кризовий час. Зокрема, домовлялися про зміну процентної ставки в інтересах банку (зниженні відсотка і т д.). Домовленості були досягнуті в березні. Ні для нас, ні для Європейського банку реконструкції та розвитку це питання ніколи не був проблемою, про що неодноразово заявляв ЄБРР. Вийшло, як у відомому фільмі: багато шуму з нічого.

Угода про асоціацію з ЄС зможе поліпшити ситуацію з інвесткліматом?

Швидше, воно стане точкою відліку. Одного підписання недостатньо. Інвесторам і банкам потрібна ясна картина реформ, які захистять права кредиторів, послаблять адміністративний тиск, повністю змінять судову систему. Якщо країна підпише угоду, вона, нарешті, заявить, на якому полі хоче грати. Але мені цікаво побачити саму гру.

У чому, на ваш погляд, найбільша проблема української банківської сфери?

Для мене найбільшою проблемою стало невиконання клієнтами умов кредитування. Я знав про її існування, але не підозрював про масштаби. Наприклад, по одному з наших позичальників навіть після 40 судових рішень на нашу користь справу так і не було закрито. Європейські інвестори просто не можуть зрозуміти такої ситуації! Країна не захищає прав ні українських, ні міжнародних кредиторів. Зрозуміло, що іноземні банки міцно замислюються над тим, чи хочуть вони працювати на такому ринку.

Чи збирається UniCredit йти з українського ринку?

Придбання такого великого банку, як Укрсоцбанк, має на увазі довгострокову стратегію присутності. Злиття з УніКредит Банком ще раз підтвердило цей вектор .

Ефективність кожної інвестиції групи постійно вивчається, ретельно аналізується вигода присутності в Україні - як і в інших країнах, де представлена група. Але ніякого рішення щодо зміни стратегії присутності UniCredit в Україні поки не прийнято.

Правда, хотів би додати, що недавній інцидент у нашому головному офісі (обшук УБЕЗом Донецької області. - Ред.) не поліпшив думки про методи ведення бізнесу в країні.

Джерело: ІнвестГазета №43
Дата: 04.11.2013

Телефон: 0 800 3000 90
Назад

Інтернет-банкінг
Фізичним особам
Юридичним особам
Відділення та банкомати
Контакти
0 800 3000 90 0 800 3000 90
0 800 3000 90 0 800 3000 90
Підтримка

Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні.

Номер для дзвінків з мобільного в межах України для абонентів Vodafone, Київстар та lifecell.

Тарифікація згідно з тарифним планом абонента.

Послуга Сallback для дзвінків з мобільного.

Дзвінки по Україні та з-за кордону за стандартними тарифами.

Курси застосовуються на дату фактичного списання коштів з рахунку та є наближеними до курсу банку при блокуванні необхідної суми на момент здійснення операції.
Спочатку вказана валюта карткового рахунку, далі - валюта розрахунку з платіжною системою.
Оцінка якості обслуговування

Зворотній зв'язок

Виникли запитання, пропозиції, зауваження?

Ми цінуємо співпрацю з Вами. Для того щоб поділитись своїми пропозиціями, зауваженнями, поставити запитання, будь ласка, заповніть форму зворотнього зв’язку, подану нижче або зателефонуйте до Контакт-центру АТ "Укрсоцбанк" за номером 0 800 5000 20 (дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні).

Я хочу отримувати інформацію про нові послуги Банку, акції та розіграші.

Поля є обов'язковими до заповнення