CLOSE
At a glance
Investors
Mission & values
Press & Media
Business model
Careers
Ukrsotsbank Worldwide
Ukrsotsbank Factsheet
Підтримка Друкувати Додати до улюбленного

ПАТ «Укрсоцбанк», UniCredit Bank™: Документарні операції як альтернатива кредитуванню корпоративного сектора

16.07.2013

Про те, як документарні операції стають реальною альтернативою кредитуванню, розповідає Вікторія Денисова, в.о. керівника Північного макрорегіону, начальник Департаменту корпоративного бізнесу, ПАТ «Укрсоцбанк», UniCredit Bank™.

Одним з конкурентних переваг міжнародних банків у роботі з корпоративними клієнтами є широкий спектр пропонованих інструментів фінансування, в тому числі документарні акредитиви, гарантії, операції з векселями.

Наприклад, ПАТ «Укрсоцбанк», UniCredit Bank™, використовуючи великий досвід роботи банку в документарному бізнесі та міжнародний досвід групи UniCredit, пропонує корпоративним клієнтам альтернативні інструменти фінансування оборотного капіталу і структуровані схеми з використанням документарних інструментів для фінансування закупівлі обладнання в частині реалізації інвестиційних проектів.

Для фінансування поставок сировини банк пропонує використання кредитних ліній, в рамках яких передбачається видача не тільки грошових траншів, а й акредитивів, гарантій, векселів. Такі альтернативні інструменти дозволяють значно знизити вартість фінансування. Наприклад, порівняно з середньоринковою вартістю гривневого ресурсу близько 20% річних вартість документарних інструментів буде на рівні 4-5% річних. Практично

у всіх випадках постачальники на внутрішньому ринку приймають прямі інструменти ПАТ «Укрсоцбанк», UniCredit Bank™, оскільки враховують приналежність банку до групи UniCredit. Закордонним постачальникам, яких бентежить низький рейтинг країни, ПАТ «Укрсоцбанк», UniCredit Bank™, може запропонувати документарні інструменти, як банків групи, так і інших зарубіжних банків.

Більш того, банк надає своїм клієнтам консультаційні послуги вже на етапі переговорів з постачальниками, щоб врахувати всі інтереси клієнта і отримати максимально комфортні умови договору поставки.

Один з партнерів банку – компанія, що динамічно розвивається, один з лідерів своєї галузі, компанія «Спектр Агро», активно використовує документарні інструменти вже 2 роки, що дозволило компанії істотно збалансувати вартість фінансування, а також попередити можливі проблеми з дефіцитом гривневої ліквідності, які циклічно повторюються в банківській системі, як правило, у другому півріччі. У той час як більшість банків в Україні в моменти дефіциту ліквідності призупиняли видачі для нових, а іноді і для існуючих клієнтів, ПАТ «Укрсоцбанк», UniCredit Bank™, пропонував альтернативні інструменти фінансування і допомагав клієнтам вирішувати питання розрахунків з постачальниками шляхом випуску акредитивів, гарантій, векселів замість видачі траншів у гривні.

Компанія «Спектр Агро» є клієнтом банку з 2011 року з початковим лімітом фінансування 100 млн. грн, при цьому в 2012 році не менше 50% ліміту компанія використовувала у вигляді вексельних і гарантійних операцій. У 2013 році з Групою компаній «Спектр» був підписаний ліміт фінансування на рівні 125 млн. грн., в рамках якого банк також випускає акредитиви для розрахунків з іноземними постачальниками.

У свою чергу фінансовий директор компанії Мельниченко Марина зазначає:

"Протягом двох років ПАТ« Укрсоцбанк », UniCredit Bank™, є надійним партнером нашої компанії і активно нас фінансує. Завдяки високому рівню фахівців банку наша компанія в короткі терміни може оформити грошовий транш, гарантію, вексель, акредитив для наших постачальників. Такі банківські інструменти як гарантія та вексель дозволяють нашій компанії не тільки заощадити на вартості фінансування, але й отримувати додаткові знижки постачальників. Ми вдячні нашому фінансуючому банку і команді Вікторії за роботу і допомогу і сподіваємося, що підвищення нашого ліміту фінансування буде непохитно рости ".

Багато компаній в Україні зараз займаються оновленням основних фондів, у тому числі заміною виробничого обладнання, а також, незважаючи на складну економічну ситуацію, є компанії, які планують і здійснюють розширення потужностей і будівництво додаткових виробничих майданчиків. ПАТ «Укрсоцбанк», UniCredit Bank™, розглядає і підтримує такі проекти, використовуючи європейський банківський досвід, надаючи клієнтам довгострокове фінансування до 5-7 років. Зокрема, питання із закупівлею нового обладнання у зарубіжних постачальників банк вирішує шляхом взаємодії з такими постачальниками і банками групи UniCredit в Європі та інших країнах. При цьому, розробляються індивідуальні схеми фінансування, спираючись на взаємодію банків усередині групи UniCredit. У процесі клієнт отримує від банку професійні консультації щодо умов поставки в договорах і схему фінансування з індивідуально підібраними фінансовими інструментами.

Наприклад, компанія «Біофарма», один з лідерів фармацевтичної галузі, в рамках реалізації інвестиційного проекту отримала від банку фінансовий інструмент (терміном на 6 років), в рамках якого для розрахунків за обладнання перед італійськими постачальниками використовувався акредитив ПАТ «Укрсоцбанк», UniCredit Bank™, під який UniCredit Італія надав постачальникам фінансування. При цьому для клієнта дана операція виглядає як товарний кредит, який компанія оплачує піврічними траншами. Ефективна ставка такого фінансування для даного клієнта склала менше 8% річних з урахуванням усіх комісій.

Так, репутація і доступ до міжнародного досвіду групи UniCredit, довіра до бренду, творчий і професійний підхід команди банку до вирішення питань фінансування клієнтів поряд з універсальним спектром банківських продуктів та послуг є двигуном розвитку ПАТ «Укрсоцбанк», UniCredit Bank™, в даний час.

Джерело:РБК-Україна

Телефон: 0 800 3000 90
Назад

Інтернет-банкінг
Фізичним особам
Юридичним особам
Відділення та банкомати
Контакти
0 800 3000 90 0 800 3000 90
0 800 3000 90 0 800 3000 90
Підтримка

Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні.

Номер для дзвінків з мобільного в межах України для абонентів Vodafone, Київстар та lifecell.

Тарифікація згідно з тарифним планом абонента.

Послуга Сallback для дзвінків з мобільного.

Дзвінки по Україні та з-за кордону за стандартними тарифами.

Курси застосовуються на дату фактичного списання коштів з рахунку та є наближеними до курсу банку при блокуванні необхідної суми на момент здійснення операції.
Спочатку вказана валюта карткового рахунку, далі - валюта розрахунку з платіжною системою.
Оцінка якості обслуговування

Зворотній зв'язок

Виникли запитання, пропозиції, зауваження?

Ми цінуємо співпрацю з Вами. Для того щоб поділитись своїми пропозиціями, зауваженнями, поставити запитання, будь ласка, заповніть форму зворотнього зв’язку, подану нижче або зателефонуйте до Контакт-центру АТ "Укрсоцбанк" за номером 0 800 5000 20 (дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні).

Я хочу отримувати інформацію про нові послуги Банку, акції та розіграші.

Поля є обов'язковими до заповнення