CLOSE
At a glance
Investors
Mission & values
Press & Media
Business model
Careers
Ukrsotsbank Worldwide
Ukrsotsbank Factsheet
Підтримка Друкувати Додати до улюбленного

"Обласний приціл. Банки зацікавлені у розвитку підприємств в областях" – думка експерта ПАТ "Укрсоцбанк", UniCredit Bank™

09.07.2013

Начальник Департаменту середніх корпоративних клієнтів ПАТ "Укрсоцбанк", UniCredit Bank, Путівський Андрій Васильович про реальні потреби підприємств в областях і поточної ситуації на ринку банківських послуг

Як Ви можете охарактеризувати основні тенденції в розвитку співпраці банків з корпоративними клієнтами?

Ще 3-4 роки тому великі міжнародні банки в основному прагнули до співпраці з добре відомими компаніями, які мали офіси у великих обласних центрах, а підприємствам поза центрів доводилося в основному співпрацювати з місцевими українськими банками. Зараз же до великих банків, у т.ч. міжнародних, прийшло розуміння, що потрібна диверсифікація портфеля і що прибуткові клієнти знаходяться також і в регіонах. Крім того, розвиток підприємств в областях і на районному рівні менше пов'язаний з політичними ризиками. Важливим позитивним ефектом від розвитку даних підприємств є соціально-економічний розвиток областей. У коло клієнтів банків потрапляють переробні компанії районного значення (виробники крупи, молока, м'ясокомбінати, елеватори, комбікормові заводи), підприємства, що мають великий експортний потенціал всіх галузей, середні сільгосппідприємства з невеликим розміром землі в управлінні від 5 до 20 тис. га, але, тим не менш, створюють важливий соціальний ефект (в т.ч. розвиток інфраструктури, створення робочих місць тощо). Ми є банком, який дотримується даної стратегії, і прагнемо підтримувати розвиток підприємств у всіх областях України, в тому числі на рівні районів.

Як Ви можете охарактеризувати конкурентне середовище в регіонах України серед банків?

На ринку присутні регіональні банки, але вони надають простий набір послуг і не можуть надати необхідний рівень сервісу (як приклад, документарні операції за експортно-імпортними контрактами, обсяги лімітів), звичайно, вартість їх фінансування дорожча. З іншого боку, вони швидші і лояльніші у прийнятті рішень. Ті клієнти, які підходять під стандарти великих міжнародних банків, з часом переростають регіональні банки, стають зацікавленими в стабільному і зрозумілому розвиткові бізнесу разом з міжнародними банками.

Які потреби з боку клієнта з області Ви бачите, як представник великого міжнародного банку?

Нормальний розвиток і функціонування підприємств багато в чому залежить від рівня розвитку інфраструктури (елеватори, великі парки автотранспорту), і тут виникає потреба в закупівлях великих партій товарів у американських або європейських постачальників, іноді під гарантії експортних агентств країн-експортерів, в постімпортному фінансуванні.

Якщо мова йде про створення підприємства, модернізації, розширенні виробництва, або запровадження якихось енергозберігаючих систем / технологій, то виникає необхідність у залученні ресурсів для купівлі більш технологічного обладнання. Відповідними інструментами для даних цілей є документарні операції, постімпортне фінансування, участь ЕКА.

Для двох вище описаних потреб головне - залучити довгі дешеві ресурси.

Існує також широка потреба підприємств у поповненні обігових коштів (тут ключовими моментами є: можливість банків надати достатній обсяг лімітів і невисока вартість фінансування).

Крім того, власникам компаній можуть бути цікаві такі послуги, як Private banking, в тому числі супроводження їх відряджень за кордон (участь у виставках, інше).

З боку нашого банку ми готові надати допомогу у встановленні контактів і відносин між клієнтами банку в Україні та інших країн, де присутня група UniCredit, яким цікавий експорт, або організація бізнесу в Україні.

Чи є різниця в підходах роботи великих західних і російських банків?

Західні міжнародні банки мають стратегію структурування угод, виходячи з потреб клієнта, і більше орієнтуються на якість структурування та фінансовий стан позичальника. Російські банки надають менш структуровані продукти, при цьому більше орієнтуючись на позицію клієнта на ринку і розмір забезпечення.

Які Ваші очікування на кредитному та депозитному ринку цієї осені?

Хочеться вірити, що цього року ринок не буде повторювати практику двох останніх років, і що до кінця року ситуація з вартістю кредитів як мінімум збережеться на поточному рівні, тобто планомірне зниження вартості фінансування, і планомірне зниження ставок за депозитами. На даний момент для цього є всі аргументи, оскільки, на думку експертів, істотної девальвації гривні не передбачається, крім того, немає політичної складової, яка б впливала на дії учасників ринку.

Джерело: РБК-Україна

Телефон: 0 800 3000 90
Назад

Інтернет-банкінг
Фізичним особам
Юридичним особам
Відділення та банкомати
Контакти
0 800 3000 90 0 800 3000 90
0 800 3000 90 0 800 3000 90
Підтримка

Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні.

Номер для дзвінків з мобільного в межах України для абонентів Vodafone, Київстар та lifecell.

Тарифікація згідно з тарифним планом абонента.

Послуга Сallback для дзвінків з мобільного.

Дзвінки по Україні та з-за кордону за стандартними тарифами.

Курси застосовуються на дату фактичного списання коштів з рахунку та є наближеними до курсу банку при блокуванні необхідної суми на момент здійснення операції.
Спочатку вказана валюта карткового рахунку, далі - валюта розрахунку з платіжною системою.
Оцінка якості обслуговування

Зворотній зв'язок

Виникли запитання, пропозиції, зауваження?

Ми цінуємо співпрацю з Вами. Для того щоб поділитись своїми пропозиціями, зауваженнями, поставити запитання, будь ласка, заповніть форму зворотнього зв’язку, подану нижче або зателефонуйте до Контакт-центру АТ "Укрсоцбанк" за номером 0 800 5000 20 (дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні).

Я хочу отримувати інформацію про нові послуги Банку, акції та розіграші.

Поля є обов'язковими до заповнення