CLOSE
At a glance
Investors
Mission & values
Press & Media
Business model
Careers
Ukrsotsbank Worldwide
Ukrsotsbank Factsheet
Підтримка Друкувати Додати до улюбленного

Борис Тимонькін: про стабільність гривні і розвиток банківської системи України

13.02.2013

Як макроекономічні показники вплинуть на розвиток банківської системи України в 2013 році?
Зростання буде, хоч і невелике. Для того, щоб розвиток почався, необхідно мати внутрішні передумови, драйв для розвитку. Якщо ми всі, банкіри, будемо до цього пасивно ставитися, то зростання ніякого не буде. Але, в принципі, бізнес вже скучив за нормальним розвитком. Не можна кілька років сидіти в окопі і чекати, що буде гірше. П'ять років минуло з початку кризи, і треба щось робити. Так, бізнес-середовище не шикарне, але рухатися і розвиватися треба. Якщо хтось зупинився, то їхнє місце порожнім не буде. З'являються нові компанії, нові бенефіціари. Життя бере своє.

Який сегмент банківської сфери ви вважаєте найбільш перспективним? У що має сенс вкладати банкам в 2013 році?
Зараз найбільш ефективними є споживчі кредити, але цей сегмент обмежений у розмірі - якщо всі туди побіжать, він закінчиться. Також має сенс вкладати кошти в корпоративні кредити, адже зростання економіки будь-якої країни після кризи починається з того, що банкіри починають кредитувати економіку, промисловість. А потім вже економіка дає стимули для зростання споживчого попиту і оживляє рітейл. Зараз є проблема рітейлу - в доларах кредитувати населення заборонено. Кредитування в гривні населення залежить від собівартості гривні, яка є високою. Виходить, що будь-яка іпотека на 20 років виглядає шалено. Зі ставкою 17-20% річних - це смішно. Вона працює тільки допоміжно: якщо у людини є 70-80 відсотків суми, і вона розуміє, що віддасть кредит за два-три роки, то є сенс взяти, не страшно взяти кредит і поселитися в квартирі. Також працюють автокредити: якщо людина розуміє, що виплатить за два роки, а не за п'ять, як підписалась, то є сенс брати кредит.

В якій валюті краще всього тримати кошти на депозитах в 2013 році?
Достатньо поглянути на різницю ставок і зрозуміти, що вигідно в гривні. Так вважаю не тільки я, але й більшість українців. З кінця грудня пішов чіткий перекіс. Українці стали масово вкладати гроші у гривневі депозити. Гривня потрібна, як валюта кредиту, як робочий матеріал банківської системи. Ставки в доларах будуть дуже швидко знижуватися. Через пару місяців п'ять річних будуть шикарною ставкою на доларовий депозит.

Якщо брати інші валюти, то яка найбільш перспективна: долар, євро, юань, рубль?
Юань недоступний. Я не знаю, де його вільно можна купити. Хоча це цікава валюта, яка недооцінена в нас. Російський рубль - теж непогана валюта. У відношенні євро необхідно дотримуватися обережності через проблеми в Євросоюзі…

Повну версію статті можна переглянути в "Городском Дозоре"

Телефон: 0 800 3000 90
Назад





Інтернет-банкінг
Фізичним особам
Юридичним особам
Відділення та банкомати
Контакти
0 800 3000 90 0 800 3000 90
0 800 3000 90 0 800 3000 90
Підтримка

Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні.

Номер для дзвінків з мобільного в межах України для абонентів Vodafone, Київстар та lifecell.

Тарифікація згідно з тарифним планом абонента.

Послуга Сallback для дзвінків з мобільного.

Дзвінки по Україні та з-за кордону за стандартними тарифами.

Курси застосовуються на дату фактичного списання коштів з рахунку та є наближеними до курсу банку при блокуванні необхідної суми на момент здійснення операції.
Спочатку вказана валюта карткового рахунку, далі - валюта розрахунку з платіжною системою.
Оцінка якості обслуговування

Зворотній зв'язок

Виникли запитання, пропозиції, зауваження?

Ми цінуємо співпрацю з Вами. Для того щоб поділитись своїми пропозиціями, зауваженнями, поставити запитання, будь ласка, заповніть форму зворотнього зв’язку, подану нижче або зателефонуйте до Контакт-центру АТ "Укрсоцбанк" за номером 0 800 5000 20 (дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні).









Я хочу отримувати інформацію про нові послуги Банку, акції та розіграші.

Поля є обов'язковими до заповнення