CLOSE
At a glance
Investors
Mission & values
Press & Media
Business model
Careers
Ukrsotsbank Worldwide
Ukrsotsbank Factsheet
Підтримка Друкувати Додати до улюбленного

Інтерв'ю Федеріко Гідзоні, Головного керуючого UniCredit: «Ми не відмовимося від Mediobanca». (Видання "Corriere della Sera ")

13.07.2011

Інтерв’ю Головного керуючого UniCredit, Федеріко Гідзоні «Ми не відмовимося від Mediobanca»

СТЕФАНО РІГХІ

Ми не зв’язувалися з лівійцями, однак якщо вони вирішать вийти з Групи, у нас уже є цікаві пропозиції. На ринках ми стикаємося з регіональними ризиками. Таким чином, положення рейтингових агентств є вкрай необхідним.

Unicredit не зменшить своєї частки у синдикаті, яким управляє Mediobanca, при чому очікується, що термін дії договору буде подовжено до кінця року. І якщо, після того як майбутнє Лівії буде визначено, Тріполі захоче продати свою частку у розмірі 12.198 відсотків в Unicredit, це не буде проблемою: ми також вже маємо цікаві пропозиції. У цьому інтерв’ю, Федеріко Гідзоні, який став наступником Алессандро Профумо у 2010 році, зачіпає багато тем, від напруги на фінансових ринках до реорганізації групи, якою він управляє.

Пане Гідзоні, пройшло вже майже десять місяців. На якому етапі зараз знаходиться Unicredit?

«Перше, на що нам потрібно звернути увагу, це відмінність між тим, що відбувається на зовнішньому рівні, тобто, що стосується розвитку ринків, та на внутрішньому рівні в Unicredit. Не потрібно плутати геополітичні та фінансові хвилювання з розвитком реального сектору економіки. Стосовно останнього аспекту, мені здається, що ми побачили незначне відновлення, принаймні, у порівнянні з кількома останніми роками. Звичайно, це все залежить від країни. Якщо говорити про Європу, ми бачимо, що Центральна та Східна Європа відзначила середній темп росту, що становив 4 відсотки, у порівнянні з приблизно 3 відсотками у Німеччині та Австрії. Італія побачила менший ріст, однак загалом, реальний сектор економіки оздоровлюється».

Слабке відновлення, яке може бути нейтралізовано фінансовими ринками.

«Ситуація є надзвичайно нестабільною та делікатною. Євро знаходиться під постійним тиском, який, у свою чергу, може мати неочікувані наслідки для компаній. Я поясню це, навівши приклад компанії, яку я добре знаю: Unicredit. В середу, 6 липня, наш курс акцій впав більш ніж на 7 відсотків на фондовій біржі внаслідок напруження, пов’язаного з Португалією. Unicredit має ризик збитків у розмірі менш ніж 100 млн. євро в Португалії, 80 млн. євро в Ірландії та 800 млн. євро в Греції. Для цих трьох країн разом з Іспанією, наш ризик збитків становить менш ніж 1.5 млрд. євро, у порівнянні з активами у розмірі приблизно 910 млрд. євро. Незважаючи на це, ми втратили 7 відсотків у той самий день, коли наша дочірня компанія в Німеччині випустила облігації з більш високим пріоритетом, які було досить добре сприйнято на 100 базисних пунктах за 500 млн. євро, з вимогою на майже 600 млн. євро... Такий розвиток подій важко пояснити, навіть враховуючи наголос, який завжди робиться на основному капіталі, вважаючи, що він є дуже ліквідним, та на сприйнятті регіональних ризиків, які є різними для Франції та Німеччини».

Що Ви думаєте про рейтингові агентства?

«Вони повинні здійснювати саморегулювання. Їм потрібна більш ефективна система контролю. Вони дуже самовідносними».

Коли міноритарні приватні акціонери, які вклали кошти в Unicredit, одержать назад свій капітал?

«Ми маємо намір повідомляти наших невеликих акціонерів про ефективне значення групи та потенціал основного капіталу. На сьогодні, фондова біржа навіть не відображає фактурну вартість банку.»

Якою була найбільша зміна у порівнянні з кінцевим етапом керівництва пана Профумо?

«Ми змінили керівництво групи. Якщо Ви подивитеся на 15 чи 16 старших працівників на вищому рівні банку, ми найняли 6 чи 7 нових осіб та розподілили різні посади серед інших. Це означає, що відбулися конкретні зміни в управлінні, що допомагає банку досягати реальних, матеріальних результатів. На сьогодні ми розробляємо наш виробничий план. Сьогодні, ми є Європейським банком, який виконує функції комерційного банку, що є характерними для нашого ДНК. Ми націлені на те, щоб стати провідним банком в Європі для роздрібних та корпоративних клієнтів, який є сегментом, в якому ми маємо багато досвіду. Ми є лідерами в Європі стосовно кількості країн, в яких функціонує наша банківська мережа (22), кількості торгових точок (10 000), наших клієнтів (35 мільйонів) та наших працівників (160 000). Важливо зосередити наші операції на реальному секторі економіки та саме це ми маємо намір здійснити».

Ви маєте кращі результати закордоном, ніж в Італії...

«Нашому географічному розташуванню можна позаздрити. Ми займаємо третє місце в Німеччині, другий в корпоративному сегменті, де ми випередили Deutsche Bank в кредитному портфелі. Центральна та Східна Європа процвітає та ми одержуємо від цього вигоду. Італія врешті-решт міняється на краще».

Кредити мають подвійну вагу в Італії.

«Правдою є те, що у порівнянні з нашими конкурентами, зокрема Intesa, ми маємо більші проблеми, коли йдеться про ризики. Однак наші клієнти добре реагують та країна оздоровлюється. Цифри піднімають дух групи... »

Ви постійно наголошуєте, що Unicredit не планує більше здійснення рекапіталізації. Після цього, було зазначено, що це буде залежати від правил SIFI. Якою є Ваша позиція стосовно цього питання?

«У нас дуже чіткі ідеї щодо капіталу та ми залишаємося оптимістами. Ми визначаємо наш виробничий план. Ми чекаємо на правила SIFI та як тільки вони будуть встановлені, ми вирішимо, що робити».

Точніше ми знатимемо восени…

«Так. На сьогодні, ми переконані, що ми знаходимося на рівні від низького до середнього, що стосується глобальних SIFI. Так званий додатковий капітал буде класифікуватися між 1 та 2,5 відсотковими пунктами. Очікується, що буде три категорії банків, при чому найбільш системно важливі будуть на рівні 2,5 пунктів, наступна категорія на рівні 1,5 пунктів та найменш системно важливі на рівні 1 пункту. Ми повинні бути між 1 та 1,5 пунктами. Це означає, що з семи відсотків, які є основою, ми повинні бути на рівні від 8 до 8,5 відсотків. Здійснюючи всі необхідні коригування (Basilea 3), ми вже досягнули цього пункту».

Це означає, що Unicredit може розпочати новий рух капіталу…

«Сьогодні, ми всі погоджуємося, що капітал має бути більшим, ніж в минулому. Однак, я не погоджуюсь з рекапіталізацією, якщо це потім створить проблеми з дохідністю… Сьогодні нехватка капіталу приносить втрати, завтра наголос може ставитися на доході від капіталу. Важливо знайти баланс».

Ви прибули в жовтні та невдовзі після цього Banca Unica почав своє функціонування, що змінило форму Unicredit. На якому етапі знаходиться зараз інтеграція?

«Ми надзвичайно задоволені. Найбільшим внеском Banca Unica є те, що вона допомогла нам сильніше наблизитися до наших клієнтів у цій сфері».

Ваш банк сам відійшов, встановивши власні пріоритети, воліючи дистанціюватися…

«Зараз все зовсім не так. Для компаній з доходом у розмірі до 50 млн. євро ми надали усі вирішальні можливості, доступні, що стосується кредитів та мереж. Час надання відповіді – від 3 до 4 днів. Рішення стосовно 93 відсотків запитів на кредит приймаються місцево та майже 100 відсотків запитань стосовно умов, від ставок до строків, вирішуються місцево. Зміна може відчуватися та вона є дуже позитивною».

То Unicredit (врешті-решт) став ближчим до своїх клієнтів?

«Ми працюємо, щоб значно полегшити здійснення наших операцій. Ми хочемо стати банком, з яким можуть легко співпрацювати наші клієнти. Це означає деякі дуже радикальні зміни для нас. Нам потрібно буде демонтувати більш складне обладнання. Сьогодні існує дуже багато рівнів між Відділенням та клієнтом. Ми скорочуємо ланцюг менеджерів та полегшуємо нашу модель з метою наближення банку до клієнтів та сфери».

Іншою зміною, у порівнянні з минулим, є те, що Ви приділяєте більше уваги внутрішнім справам. Колись здавалось, що Unicredit є байдужим, а зараз він намагається врятувати FondiariaSai.

«Тут йдеться не про те, що означає бути банком в або для системи. Важливим є те, що ми хочемо краще сприяти діяльності наших клієнтів та ми хочемо супроводжувати їх під час росту. Я менше зацікавлений у збагаченні. Стосовно Fondiaria: Ми придбали ці 6 відсотків, тому що не було альтернативного варіанту. Коли Франція вийшла з Групи, нам потрібно було прийняти рішення залишити компанію в сумнівному положенні чи зробити такий крок. Насправді, я не зацікавлений в управлінні Fondiaria. Я зацікавлений у тому, щоб мати управління, яке працює на реструктуризацію компанії. Я не зацікавлений у тому, щоб мати консультантів, відповідальних за Mediobanca, RCS чи Generali. Ми всі зацікавлені в реструктуризації. Це важливе завдання, яке потрібно виконати... Після цього, сім’я Ligresti вирішить, що робити з компанією. Я зацікавлений у поверненні».

Ви згадали Mediobanca. Ваш банк є важливим акціонером, з часткою у розмірі 9 відсотків, а в деяких сферах також конкурентом…

«Я насправді не вважаю, що Mediobanca є конкурентом Unicredit. Існують збіги, але вони лише часткові. Ми націлені на збільшення вартості нашої часток. Наголос ставиться на рості діяльності, а не на силових структурах».

Що Ви будете робити, коли термін дії договору з Mediobanca завершиться, що й відбудеться через кілька місяців?

«Ми залишимося там, де ми є, на тому самому рівні».

Чи установи, які проводили кампанію для Вас під час заміни пана Профумо, все ще залишаються кращими можливими партнерами?

«Як на мене, можливо, я все ще на етапі «медового місяця»: відносини є чудовими».

Також через те, що установи задоволені тим, що Ви завжди кажете, що більше не буде рекапітуляцій …

«(сміється) Ми приймемо рішення стосовно рекапітуляції, яка на сьогодні не є питанням нашого порядку денному, коли зовнішні умови стосовно правил SIFI та необхідних факторів активів буде встановлено, але, як я зазначав раніше, наші поточні рівні вже повинні відповідати вимогам…»

Якими є відносини з лівійськими партнерами?

«Ситуація є складною. Віце-Президент Бенгдара все ще є членом нашого Правління, однак має особисті повноваження, як це вимагається для всіх керівників. У нас більше немає відносин з вчорашньою Лівією. Замість того, ми пильно стежимо за тим, що може трапитися із завтрашньою Лівією, адже формується новий тимчасовий уряд. Сподіваюся, що рішення буде швидким».

А що, якби Тріполі захотіла вийти з Unicredit завтра?

«Я переконаний, що у них не буде проблем з цим, ані з нашої точки зору, ані з їхньої. Уже існують цікаві пропозиції».

Якого рівня досягне Unicredit через рік?

«Я переконаний, що ми завершимо наш повторний випуск. Ми впровадили половину нашого виробничого плану та ми все ще будемо першими в Центральній та Східній Європі. Капітал, розміщений у такій сфері, буде поступово рости, тому що ми будемо одержувати вищі доходи у цих регіонах та справи в Італії будуть і далі покращуватися. Загалом, я дотримуюсь оптимістичної позиції».

Телефон: 0 800 3000 90
Назад

Інтернет-банкінг
Фізичним особам
Юридичним особам
Відділення та банкомати
Контакти
0 800 3000 90 0 800 3000 90
0 800 3000 90 0 800 3000 90
Підтримка

Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні.

Номер для дзвінків з мобільного в межах України для абонентів Vodafone, Київстар та lifecell.

Тарифікація згідно з тарифним планом абонента.

Послуга Сallback для дзвінків з мобільного.

Дзвінки по Україні та з-за кордону за стандартними тарифами.

Курси застосовуються на дату фактичного списання коштів з рахунку та є наближеними до курсу банку при блокуванні необхідної суми на момент здійснення операції.
Спочатку вказана валюта карткового рахунку, далі - валюта розрахунку з платіжною системою.
Оцінка якості обслуговування

Зворотній зв'язок

Виникли запитання, пропозиції, зауваження?

Ми цінуємо співпрацю з Вами. Для того щоб поділитись своїми пропозиціями, зауваженнями, поставити запитання, будь ласка, заповніть форму зворотнього зв’язку, подану нижче або зателефонуйте до Контакт-центру АТ "Укрсоцбанк" за номером 0 800 5000 20 (дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні).

Я хочу отримувати інформацію про нові послуги Банку, акції та розіграші.

Поля є обов'язковими до заповнення