CLOSE
At a glance
Investors
Mission & values
Press & Media
Business model
Careers
Ukrsotsbank Worldwide
Ukrsotsbank Factsheet
Підтримка Друкувати Додати до улюбленного

ІНТЕРВ’Ю з Джузеппе Віта, президентом UniCredit

21.06.2012

«Євро буде врятовано – Німеччина не допустить його падіння»

ПОДАЛЬШІ КРОКИ

«Украй необхідною є політична єдність ЄС: коли кожна країна передає Європі частину власного суверенітету»

Алессандро Граціані

«Я вірю, що євро буде врятовано, оскільки не існує іншої альтернативи єдиній валюті. Дії канцлера Німеччини Ангели Меркель надто жорсткі? Почасти це правда. Та я вважаю, що, діючи в інтересах Німеччини, вона увійде в історію як рятівниця євро. Можливо, це видасться трохи парадоксальним, але єдина людина, яка на це спроможна – це вона. А ми повинні їй допомогти».

77-річний Джузеппе Віта більшу частину життя пропрацював у впливових колах Німеччини. Кілька тижнів тому його було обрано президентом UniCredit, великої загальноєвропейської банківської групи, штаб-квартира та «інтелектуальний центр» якої розташовані в Італії. Група UniCredit представлена в Німеччині банківською групою «Хіпоферейнс Банк» (Hypovereins Bank), яка посідає друге місце серед німецьких кредитних установ. Віта роками обіймав керівні посади міжнародної компанії «Шерінг» (Schering). Крім того, він очолював італійські представництва «Дойче Банк» (Deutsche Bank) та «Альянс» (Allianz). Віта досі є головою наглядової ради німецької видавничої групи «Аксель Спрінгер» (Axel Springer). Та передусім він один із найбільш впливових італійців у керівних колах Німеччини й особисто знайомий із канцлером Меркель («це знайомство – велика честь для мене», – Віта).

Минулої середи він перебував у Берліні, де прем’єр-міністр Італії Маріо Монті отримав премію за «відповідальне керування». Ми зустрілися з Віта у Мілані, у представництві UniCredit. У руках у нього «Більд» (Bild), відома німецька щоденна газета. На першій шпальті – марш ірландських футбольних вболівальників із підписом: «А Меркель гадає, що ми на роботі». Такий собі жарт, який, однак, зачепив суспільну думку в Німеччині. На жаль, це стан Європи. Переконаний поборник щонайширшої інтеграції ЄС Віта, знітившись, погоджується.

«Пам’ятаю, як у 2001 році Гельмут Коль та Романо Проді – одні з останніх справжніх очільників Європи – казали, що з уведенням єдиної валюти необхідно встановлювати політичну єдність, інакше євро опиниться у величезній кризі. На жаль, їхнє попередження ніхто не почув, і сьогодні ми за це платимо».

Віта вважає, що потрібне політичне єднання, необхідно, щоб кожна країна передала ЄС частину власного суверенітету. «Інакше – дороги вперед немає», – додає він.

Сьогодні у Греції відбуваються вибори, а наприкінці місяця будуть вибори керівництва ЄС, і всі запитують: а як діятиме Німеччина? Власне, що вирішить Меркель? Чи відгукнеться вона на заклики, які надходять звідусіль: перейти на інший рівень – до справжнього народження Об’єднаних Держав Європи?

«Я впевнений, що Меркель увійде в історію Німеччини та Європи як рятівниця євро. Канцлер Німеччини не відмовляється рятувати країни, які потребують допомоги, на щастя, завдяки діяльності прем’єра Маріо Монті, Італія не одна з цих країн, однак вона не має наміру черговий раз пропускати кошти через європейське «сито». У Німеччині, як і всюди, рано чи пізно ресурси закінчуються. Меркель і Німеччина кажуть країнам, які вже заборгували: спершу залатайте дірки в бюджеті, а потім ми допоможемо. І я впевнений, що вони допоможуть».

Однак тут постає питання часу. Або допомога надходить швидко, або рецесія та валютне сум’яття може зачепити і таку країну, як Італія. Чи стане вирішальним рішення Ради Європи наприкінці місяця?

«Я думаю, що, звісно, Рада Європи прийме рішення для забезпечення суттєвого економічного росту Європи. Особисто я підтримую заходи, які пропонує видання «Іль Соле 24 Оре» (II Sole 24 Ore): встановлення не лише економічного, а й політичного Європейського Союзу, єдина гарантія на банківські депозити, безпосередній доступ для кредитних установ до EFSF (Європейський фонд фінансової стабільності), стрімке об’єднання заборгованостей європейських держав. Німеччина готова платити для утримання євро. Але ми, італійці, повинні допомогти Німеччині і Меркель урятувати євро».

Хіба італійці не зробили вже достатньо?

«Італія закінчує проведення важливих реформ. Уряд та керівництво Німеччини вірять Монті. Однак довкола Італії кружляє питання: хто надає гарантії ринкам і Європі, що проведення реформ триватиме також після закінчення повноважень нинішнього уряду? Чи буде збережено завтра те, що сьогодні зробив Монті?»

Зараз відповіді на ці питання дати не можливо, оскільки ніхто не знає, хто очолюватиме уряд після 2013 року.

«В ідеалі, обов’язком усіх політичних сил було б продовжити реформи, які почав проводити уряд Монті».

Але ж тут ідеться про суто теоретичний обов’язок, якого не дотримуватимуться майбутні непередбачувані зараз політичні об’єднання. Майбутні вибори, з іншого боку, вплинуть не лише на Італію, а й на всі європейські країни, включно з Німеччиною та пані Меркель.

«Пам’ятаю, коли Меркель вперше прийняла рішення рятувати Європу, її викликали до Конституційного Суду Німеччини. Її «виправдали», але із зобов’язанням надалі узгоджувати виділення коштів для врятування євро із парламентською більшістю (а це 66%), тобто приймати рішення разом із опозицією».

Це призведе до того, що Меркель прийматиме рішення із загальноєвропейських питань з оглядом, в першу чергу, на внутрішнє схвалення і це напередодні виборів у вересні 2013 року?

«На жаль, як це не сумно звучить для затятих поборників демократичних цінностей, однак вибори – це справжня проблема об’єднаної Європи. Виборча кампанія триває постійно, передусім у таких федеральних республіках, як Німеччина, де крім загальних, є ще й місцеві вибори. І кожне рішення з загальноєвропейських питань змінює голоси всередині країни. Екс-канцлер Шредер у 2003 році почав проводити визначальні реформи задля поновлення економіки Німеччини, однак потім програв вибори».

Так само трапиться з пані Меркель та Європою?

«Гадаю, що Німеччина зробить усе можливе заради євро. Якщо поглянути ширше, то 6o мільйонів італійців і 8o мільйонів німців – це близько 2% всього населення планети. Після падіння Берлінського муру добробут, який до того зберігався у Європі та на Заході, почав стрімко поширюватися на весь світ. З таким розвитком подій ані Італія, ані Німеччина не можуть бути серйозними конкурентами. Єдиний шанс для нас – об’єднана Європа. Тому, я вважаю, найпершим інтересом усіх є врятувати та посилити євро».

СКАЗАВ ПРО:

Канцлера Німеччини Ангелу Меркель: «Вона увійде в європейську історію як рятівниця єдиної валюти»

Голову уряду Маріо Монті: «Обов’язком усіх політичних сил було б продовжити реформи, які почав проводити нинішній уряд»

Телефон: 0 800 3000 90
Назад

Інтернет-банкінг
Фізичним особам
Юридичним особам
Відділення та банкомати
Контакти
0 800 3000 90 0 800 3000 90
0 800 3000 90 0 800 3000 90
Підтримка

Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні.

Номер для дзвінків з мобільного в межах України для абонентів Vodafone, Київстар та lifecell.

Тарифікація згідно з тарифним планом абонента.

Послуга Сallback для дзвінків з мобільного.

Дзвінки по Україні та з-за кордону за стандартними тарифами.

Курси застосовуються на дату фактичного списання коштів з рахунку та є наближеними до курсу банку при блокуванні необхідної суми на момент здійснення операції.
Спочатку вказана валюта карткового рахунку, далі - валюта розрахунку з платіжною системою.
Оцінка якості обслуговування

Зворотній зв'язок

Виникли запитання, пропозиції, зауваження?

Ми цінуємо співпрацю з Вами. Для того щоб поділитись своїми пропозиціями, зауваженнями, поставити запитання, будь ласка, заповніть форму зворотнього зв’язку, подану нижче або зателефонуйте до Контакт-центру АТ "Укрсоцбанк" за номером 0 800 5000 20 (дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні).

Я хочу отримувати інформацію про нові послуги Банку, акції та розіграші.

Поля є обов'язковими до заповнення